FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2007. gada 8. maijā 11:49 

Rektora amata kandidāti diskutēs par universitātes nākotni (24)

Šī gada 14. maijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 16:30 rektora amata kandidāti – profesori Maija Kūle un Mārcis Auziņš – debatēs par Latvijas Universitātes turpmāko attīstību un aizstāvēs savas vadības programmas.

„Rektora amats ir ne tikai Latvijas Universitātes vadītājs, viņš arīdzan lielā mērā nosaka visas augstākās izglītības turpmāko attīstību,” ir pārliecināta LU Studentu padomes vadītāja Vita Duka, „tāpēc uzskatām, ka universitātes atbilstošākā vadītāja meklēšanā un izvērtēšanā ir jāiesaista pēc iespējas plašāks sabiedrības loks.”

Debatēs aicināti piedalīties dažādi augstākās izglītības politikas veidotāji – gan izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža, gan Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas pārstāvji, kā arī tie, kuri šīs jomas problēmas izjūt visasāk, piemēram, Latvijas Darba devēju konfederācija un citi. Viesiem būs iespēja uzdot jautājumus rektora kandidātiem. Debatēs tiks izmantots klasiskais debašu princips, kurā pēc kārtas katrs kandidāts izklāsta savu pozīciju par noteikto tematu, pēc kurām seko savstarpēja diskusija. Debates vadīs žurnālists Jānis Domburs.

Rektora vēlēšanas paredzētas 16. maijā, to ievēlē Satversmes sapulce 300 cilvēku sastāvā (200 akadēmiskais personāla pārstāvji, 75 studentu un 25 administrācijas pārstāvji). Tradicionāli studenti balso vienoti par vienu rektora kandidātu un to izlemj Studentu padomes sēdē īsi pirms Satversmes sapulcē paredzētā balsojuma, šoreiz tā plānota 15. maijā. „Protams, šīs debates būs izšķirošās, kurās studentiem personīgi izlemt par atbalstu vienam vai otram kandidātam, taču domāju, ka tikpat svarīgas šīs debates būs arī akadēmiskajam personālam un administratīvajam aparātam,” uzskata V. Duka. Pusotru stundu ilgajās debatēs paredzēts galvenokārt iztirzāt Latvijas Universitātes finansējuma un atalgojuma jautājumus, studiju kvalitātes uzlabošanas iespējas un abu rektora kandidātu vadības programmās minētā mērķa – zinātnes universitātes – sasniegšanas veidus, kā arī citus jautājumus, informē V. Duka.

Debates ir atklātas, tās apmeklēt aicināts ikviens, it īpaši plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Debates rīko Latvijas Universitātes Studentu padome. Rektoru ievēl uz četriem gadiem Satversmes sapulce. Rektora vēlēšanas notiek aizklātās balsošanas kārtībā. Par ievēlētu rektora amatā atzīstams pretendents, kurš saņēmis vairāk par pusi balsu no to Universitātes Satversmes sapulces dalībnieku skaita, kas piedalījušies vēlēšanās.

Autors: LU Studentu padome  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Decembris, 2023 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva