FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2014. gada 20. novembrī 20:30 

Sadalītas LU mecenātu stipendijas (3)

Katru gadu Latvijas Universitātes mecenātu fonds izsniedz vairākas stipendijas, kurām ir iespējams pieteikties katram LU studentam. Šī gada konkurss par mecenātu stipendijām ir noslēdzies visai labvēlīgi oranžajiem - tās ir ieguvuši veseli septiņi Fizikas un matemātikas fakultātes studenti.

Kopumā ir iegūtas 3 LU dižemecenāta Kristapa Morberga stipendijas, un tās ir ieguvuši Aigars Langins, Jānis Tjarve un Ģirts Zāģeris. Visi trīs puiši mācās Fizikas bakalaura programmas otrajā kursā, aktīvi darbojas Studentu padomē un Jauno fiziķu skolā, un savu pēdējo sesiju pabeidza ar vidējo atzīmi ne vairāk un ne mazāk kā 10.000.

Par stipendiju:
Kristaps Morbergs ir ievērojamākais LU mecenāts, kurš LU kopumā dāvājis astoņus nekustamos īpašumus. K. Morberga dāsnums ir sniedzis iespēju izmaksāt K. Morberga stipendijas saskaņā ar viņa testamentā pausto gribu. 

LU Kristapa Morberga stipendija ir nodibināta ar mērķi veicināt LU attīstību, finansiāli atbalstot izcilus un sabiedriski aktīvus studentus pilnvērtīgu studiju īstenošanai. 
Ik gadu stipendijas piešķir, pamatojoties uz LU rektora paziņojumu par pieteikšanos K. Morberga stipendijai un LU Fonda Kristapa Morberga stipendijas nolikumu.
Stipendija paredzēta: visu LU fakultāšu bakalauriem, sākot no 2. kursa.
Stipendijas apmērs: EUR 2 200/akad. gadā (LU studentiem, kopā 15 stipendijas).

Piešķirta arī viena Cietvielu fizikas "Sidrabe" stipendija. Šo stipendiju ir saņēmusi Fizikas bakalaura programmā studējošā Everita Vīna.

Par stipendiju:
Stipendija ir izveidota, pateicoties AS „Sidrabe” finansējumam un nodibināta ar mērķi studiju laikā atbalstīt, kā arī turpmākiem akadēmiskiem un zinātniskiem sasniegumiem motivēt centīgus un talantīgus Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes studentus, kas vēlas padziļināti studēt cietvielu fizikas zinības. 
Stipendija paredzēta: LU Fizikas un matemātikas fakultātes bakalauriem (sākot no 2.kursa), maģistrantiem un doktorantiem.

Stipendijas apmērs: bakalauriem - 1 450 eiro, maģistrantiem -  2 150 eiro, doktorantiem - 2 800 eiro. Kopējais stipendijas fonds ir 6 400 eiro.

Ainas Galējas-Dravnieces piemiņas stipendiju jaunajiem pētniekiem ir saņēmis Fizikas bakalaura studiju programmas trešā kursa students Mārcis Rublāns.

"M.M.V.Petkevičs piemiņas stipendija" ir piešķirta pirmā kursa Matemātikas statistikas studiju programmas studentam Ivaram Pričinam.

Saldus novada pašvaldības stipendijas "Medusmaize" mērķis ir finansiāli atbalstīt Saldus novada pašvaldības jauniešus izglītības pieejamībai ikvienā Latvijas augstskolā. Šo stipendiju ir saņēmusi Krista Susekle, kura studē Optometrijas bakalaura studiju programmas pirmajā kursā.

Par stipendijām:
Latvijas Universitātes Fonda stipendija "Ceļamaize" domāta 12. klašu absolventiem, kam ir izcilas sekmes mācībās un augsti sasniegumi gan mācībās, gan citās aktivitātēs ārpus mācību darba, savukārt otra stipendija - "M.M.V.Petkevičs piemiņas stipendija" - ir paredzēta 12.klašu skolēniem, topošajiem LU 1.kursa pamatstudiju programmu studentiem, kuriem ir nepietiekams materiālais nodrošinājums studijām, kuri ir spējīgi un centīgi mācībās, kā arī aktīvi sabiedriskajā dzīvē.

Stipendijas paredzētas: 12. klašu skolēniem, topošajiem LU 1.kursa pamatstudiju programmu studentiem. 

Stipendijas apmērs: EUR 2 200/ak. gadā.

Priecājamies un lepojamies par mūsu studentiem, priekā!

Autors: Paula Jankovska  Apskatīt komentārus »

Balsis: 7, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Maijs, 2024 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva