FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2014. gada 25. februārī 16:00 

Seminārs par ultra aukstu atomu iegūšanas risinājumiem (0)

Starptautisko optikas biedrību OSA un SPIE Latvijas studentu nodaļas aicina apmeklēt semināru „Ultra aukstu atomu iegūšanas risinājumi ar optiskām lāzeru dzesēšanas metodēm”, kuru vadīs LU FMF doktora grāda kandidāts Mārtiņš Brūvelis. Seminārs notiks 2014. gada 4. martā Zeļļu ielā 8, F219 telpā 17:00. Ierašanās no 16:45 – būs cepumi un tēja.

Seminārā tiks apskatītas mūsdienu pētījumos plaši lietotu ultra aukstu neitrālu atomu optiskās lāzeru dzesēšanas metodes, kā arī tiks sniegts ieskats neitrālu atomu gūstīšanas metodēs. Seminārs   sniegs   iespēju   iepazīties   ar   dzesēšanas   metodēm   no   praktiski risināmo problēmu skatpunkta sniedzot ieskatu aukstu atomu dzesēšanas risinājumos kas tiek izmantoti tādās ārvalstu pētījumu laboratorijās, kā (i) Cretan Matter-Waves / Bose-Einstein   Condensation   group   of   the   Institute   of   Electronic   Structure   and   Lasers I.E.S.L. on Crete, Greece, (ii) Ultracold Atom Laboratory National Tsing Hua University Department of Physics Hsinchu, Taiwan, R.O.C. 30043, (iii)  Metcalf Research Group, Deptartmen of Physics & Astronomy Stony Brook University, Stony Brook, NY 11794, USA.  Priekšzināšanas semināra apmeklēšanai nav nepieciešamas! 

Aicināts ikviens interesents!

OSA un SPIE Latvijas studentu nodaļas
OSA un SPIE ir starptautiskas optikas biedrības, kas darbojas ar mērķi veicināt zinātnes un pētniecības attīstību optikas un tās pielietojumu jomās. Katra no šīm organizācijām apvieno tūkstošiem profesionāļu gan zinātnē, gan industrijā no visas pasaules. Abām biedrībām kā viena no prioritātēm ir studentu un jauno profesionāļu atbalsts, optikas pētniecības popularizēšana skolēnu un sabiedrības vidū, kā arī cita veida aktivitātes.

Latvijā ir nodibinātas un jau vairākus gadus darbojas arī abu optikas biedrību Latvijas studentu nodaļas – OSA Latvijas Universitātes studentu nodaļa un SPIE Latvijas Universitātes studentu nodaļa. Jau vairākus gadus abu nodaļu studentu kopīgs projekts ir starptautiskās studentu konferences „Developments in Optics and Communications” organizēšana. Abas nodaļas atsevišķi rīko arī dažādus seminārus un citus pasākumus.

No 2013. gada  abas nodaļas kopīgi organizē seminārus par dažādām ar optiku un tās pielietojumiem saistītām tēmām. Seminārus plānots organizēt reizi 2 nedēļās – otrdienu pēcpusdienās plkst. 17:00 – 18:30. Semināros uzstājas gan studenti, gan pasniedzēji no LU FMF, kā arī citām fakultātēm un augstskolām. Šo semināru mērķis ir veicināt studentu interesi un izglītot par dažādiem optikas virzieniem un pielietojumiem, kā arī rosināt diskusijas un veicināt sadarbību starp studentiem no dažādām studiju programmām, fakultātēm un augstskolām.

Ja Tu vēl neesi OSA un SPIE biedrs, semināros Tev būs iespēja uzzināt vairāk par šīm organizācijām, iespējām, ko sniedz darbošanās tajās, kā arī pieteikties kļūt par organizāciju biedru!

Papildus informācija, sazinoties ar ULSPIE.

Autors: Inga Saknīte  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: lekcija, osa, seminārs, SPIE
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Decembris, 2023 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva