FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2014. gada 24. aprīlī 21:50 

Seminārs "Light-matter interactions on a chip - nanoscale, quantum transport and circuit QED" (0)

OSA un SPIE Latvijas Universitātes studentu nodaļas sadarbībā ar Atomāro un nepārtrauktās vides fizikālo procesu pētīšanas, modelēšanas un matemātisko metožu pilnveidošanas skolu aicina apmeklēt semināru "Light-matter interactions on a chip - nanoscale quantum transport and circuit QED", kas notiks otrdien, 29. aprīlī, plkst. 17:00 Zeļļu ielā 8, F219 telpā. Seminārā uzstāsies prof. Peter Samuelsson no Lundas Universitātes. Seminārs notiks angļu valodā. Ierašanās no 16:45 - būs cepumi un tēja.

Semināra tēmas īss izklāsts angļu valodā:

The interaction between light and matter is a central area of research in modern physics. A prominent example is the interaction between single atoms and light particles, photons, where ground-breaking experiments have shed new light on the mind-boggling aspects of quantum mechanics, such as coherent superpositions and entanglement. During the last decade, concepts from controlled atom-light interactions have been carried over to superconducting electronic circuits, where man-made, artificial atoms interact with microwave photons. Very recently, systems where the artificial atoms are replaced by nanometersized electrical conductors started to be explored experimentally. This raises two important and fundamental questions: what novel properties of light-matter interactions are manifested  in systems with individual microwave photons coupled to single conduction electrons, and how can they be investigated in an experiment? Here we adress this question theoretically and find coherent, coupled electron-photon quantum states and non-local electron correlations, accessible via the electrical current and its fluctuations.

We consider a system where the microwave photons are confined in a cavity formed by superconducting metal striplines. The nanoscale conductors consist of two double quantum dots, coupled to the fundamental mode of the cavity. The system constitutes a generalization of the Tavis-Cummings model, actively investigated in the context of atom-light interactions. Our transport formalism allows us to account for the coherent, non-equilibrium properties of the coupled electron-photon system. We find sizeable non-locally induced electrical currents as well as correlations between currents, mediated by individual microwave photons. Moreover, we show that electrons in different dots can be entangled by exchanging a single photon.

Our investigation forms the basis for further experimental and theoretical investigations on microwave-coupled electrons in nanoscale conductors. These intriguing systems put in prospect novel, fundamental aspects of light-matter interactions in the deep quantum regime as well as applications in e.g. quantum information processing and efficient heat transfer at the nanoscale.

Turpmākai lasīšanai:
C. Bergenfeldt, P. Samuelsson, Phys. Rev. B 87, 195427 (2013).
C. Bergenfeldt, P. Samuelsson, B. Sothmann, C. Flindt, M. Büttiker,  Phys. Rev. Lett. 112, 076803, (2014).
T. L. van den Berg, C. Bergenfeldt, P. Samuelsson, arXiv:1402.1351

Aicināts ikviens interesents!

OSA un SPIE Latvijas studentu nodaļas

OSA un SPIE ir starptautiskas optikas biedrības, kas darbojas ar mērķi veicināt zinātnes un pētniecības attīstību optikas un tās pielietojumu jomās. Katra no šīm organizācijām apvieno tūkstošiem profesionāļu gan zinātnē, gan industrijā no visas pasaules. Abām biedrībām kā viena no prioritātēm ir studentu un jauno profesionāļu atbalsts, optikas pētniecības popularizēšana skolēnu un sabiedrības vidū, kā arī cita veida aktivitātes.

Latvijā ir nodibinātas un jau vairākus gadus darbojas arī abu optikas biedrību Latvijas studentu nodaļas – OSA Latvijas Universitātes studentu nodaļa un SPIE Latvijas Universitātes studentu nodaļa. Jau vairākus gadus abu nodaļu studentu kopīgs projekts ir starptautiskās studentu konferences „Developments in Optics and Communications” organizēšana. Abas nodaļas atsevišķi rīko arī dažādus seminārus un citus pasākumus.

No 2013. gada abas nodaļas kopīgi organizē seminārus par dažādām ar optiku un tās pielietojumiem saistītām tēmām. Seminārus plānots organizēt reizi 2 nedēļās – otrdienu pēcpusdienās plkst. 17:00 – 18:30. Semināros uzstājas gan studenti, gan pasniedzēji no LU FMF, kā arī citām fakultātēm un augstskolām. Šo semināru mērķis ir veicināt studentu interesi un izglītot par dažādiem optikas virzieniem un pielietojumiem, kā arī rosināt diskusijas un veicināt sadarbību starp studentiem no dažādām studiju programmām, fakultātēm un augstskolām.

Ja Tu vēl neesi OSA un SPIE biedrs, semināros Tev būs iespēja uzzināt vairāk par šīm organizācijām, iespējām, ko sniedz darbošanās tajās, kā arī pieteikties kļūt par organizāciju biedru!

Autors: Inga Saknīte  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: lekcija, osa, seminārs, SPIE
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Oktobris, 2024 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
4567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva