FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2009. gada 9. februārī 22:37 

Studenti izvirza prasības valdībai (3)

Autors:
Gatis Šļūka
Šo trešdien, 11. februārī, Latvijas Studentu apvienības (LSA) pārstāvji tiksies ar Latvijas Republikas ministru prezidentu Ivaru Godmani, lai pārspriestu LSA priekšlikumus valdībai augstākās izglītības nozares stabilizācijai un studentu iesaistes augstākajā izglītībā nodrošināšanai.

Tiekoties augstskolu pārstāvjiem un studējošo pašpārvalžu vadītājiem 31. janvāra Latvijas Studentu apvienības Domes sēdē, (Dome - LSA lēmējinstitūcija), tika izvirzītas piecas prasības par tēmām, kas studentiem pašreiz rūp visvairāk.

Pirmkārt, valdības vadītājs tiek aicināts atvieglot finanšu plūsmu augstskolām Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu projektu ieviešanai. Atvieglojums iespējams, sniedzot valsts kredītus augstskolām ES struktūrfondu projektu līdzfinansējuma nodrošināšanai un palielinot avansa apjomu, kuru augstskolas saņem pirms projektu noslēguma. Tāpat LSA aicina jau šogad uzsākt projekta „Boloņas procesa principu ieviešana augstākajā izglītībā" realizāciju. Studenti rosinājuši augstākminētos soļus, lai arī ekonomikas lejupslīdes laikā būtu iespējama augstākās izglītības attīstība un lai ES struktūrfondu līdzfinansējuma smagums pēc iespējas mazāk gultos uz studentu pleciem aizvien pieaugošas studiju maksas formā.

Otrkārt, LSA aicina Ministru prezidentu uzdot Labklājības ministrijai izvērtēt, kāds ir sociāli neaizsargāto studentu skaits un līdz februāra beigām nākt klajā ar priekšlikumiem šo studentu atbalstam. LSA līdz ar augstskolu pašpārvaldēm ir saņēmusi nepārprotamus signālus par šāda atbalsta nepieciešamību un aicina valdību veikt tās tiešās funkcijas šo grupu identificēšanā un atbalsta mehānismu izstrādē.

Treškārt, studenti pieprasa stipendiju un transporta kompensāciju fonda atjaunošanu tādā apjomā, kādā tas bija pirms 2009. gada valsts budžeta grozījumiem. Stipendijas ir vienīgais tiešais valsts atbalsts studentiem dzīvošanas izmaksu segšanai un vienīgais sociālais maksājums, ko 2009. gada budžeta grozījumos skāris samazinājums. Šāds solis būtiski samazina Latvijas augstskolu pievilcību akadēmiski spējīgāko studentu acīs, iedragā pozitīvos iekšējās sacensības mehānismus, kas bijuši nozīmīgs akadēmisko sasniegumu dzinējspēks, un liedz akadēmiski spējīgākajiem studentiem koncentrēt pūles studiju procesam.

Ceturtkārt, LSA aicina valdību atcelt pastāvošo ierobežojumu 10% augstskolu finanšu līdzekļu izmantojumam. Konceptuāla vienošanās par šo prasību tika panākta Ministru prezidenta tikšanās reizē ar augstskolu rektoriem. Prasības izpilde ļaus augstskolām izmaksāt algas akadēmiskajam personālam vismaz normatīvajos aktos paredzētajā apjomā, ļaus piedāvāt studentiem studiju kontaktlaiku pilnā apjomā un segt darba likumā paredzētos izdevumus personālam, kas tiek atbrīvots no darba.

Piektkārt, LSA aicina valdību pārskatīt samazinājuma apjomu augstākās izglītības nozarei un pielīdzināt to valsts institūciju samazinājuma apjomam. Ja, piemēram, Saeimas ieņēmumi no valsts budžeta 2009. gadā samazināti par 18%, tad samazinājums augstākās izglītības nozarē ir 25%. Latvijas Studentu apvienība prasīs pamatot šādu disproporciju.

Latvijas Studentu apvienība cer uz auglīgu diskusiju, kuras rezultātā studentu un valsts līderi spēs parādīt pozitīvu valsts attieksmi topošajai Latvijas inteliģencei un labklājības veidotājiem.

Latvijas Studentu apvienība ir studentu organizācija, kas darbojas ar mērķi pārstāvēt Latvijas studentus un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā.

Informāciju sagatavoja:
Anete Enikova
Latvijas Studentu apvienība
Sabiedrisko attiecību virziena vadītāja
Tel: +371 29855092
E-pasts: anete.enikova@lsa.lv
http://www.lsa.lv/

Autors: Anete Enikova  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Oktobris, 2023 »

POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva