FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2006. gada 15. jūnijā 21:28 

Kā atrast darbu? (86)

Fizmati droši vien ir pamanījuši darba sludinājumus fakultāšu ēkās pie ziņojumu dēļiem un tāpat šai tēmai arī iekš Fizmati.lv ir atvēlēta speciāla foruma sadaļa, bet tiem, kam ar to nepietiek, nākas meklēt plašāk. Un lai šo procesu nedaudz atvieglotu, šajā rakstā tiks apskatītas Latvijas tīmekļa lapas, kurās var atrast darba piedāvājumus.

SS.lv

Varētu sākt ar daudziem pazīstamo sludinājumu lapu SS.lv, precīzāk tās sadaļu, kas veltīta darba meklētājiem - http://www.ss.lv/lv/work/are_required/ Pēc nelielas tās apskates gan jāsecina, ka te ir 23 reizes lielāks pieprasījums pēc traktoristiem nekā programmētājiem, tā kā IT cilvēkiem un vispār gandrīz jebkuras jomas speciālistiem te būs grūti atrast darbu. Tiesa, ja meklē autovadītāja, celtnieka, pārdevēja vai vienkārši strādnieka amatu, tad ss.lv tev noderēs.

Reklama.lv

Savā uzbūvē Reklama.lv ir ļoti līdzīga SS.lv, bet savā ziņā to apsteidz, jo pēc zinošiem cilvēkiem šeit ir lielāks pieprasījums. Vienīgi nedaudz nomāc cita lieta - lielākā daļa sludinājumu ir krievu valodā un uz krievvalodīgo auditoriju arī droši vien orientēti, bet ja tas netraucē, tad noteikti ir vērts apskatīt darba piedāvājumu sadaļu - http://www.reklama.lv/lv/data/menus.html?key=772 - jo sludinājumu tur ir patiesi daudz.

Workingday.lv

Šeit vakances tiek dalītas 3 kategorijās - biznesa, VIP un valsts. Tāpat līdz ar Latvijas lētā darba spēka izplūšanu pirms kāda laika ieviesta sadaļa "darbs ārzemēs", kas orientēta uz tiem, kas ir gatavi doties ārpus Latvijas, lai strādātu celtniecībā, lauksaimniecībā vai labākajā gadījumā - apkalpojošajā sfērā. Bet atgriežoties pie pamatkategorijām - kā jau var noprast, valsts vakances nāk no valsts iestādēm, biznesa - no uzņēmumiem, savukārt VIP ir priekš vadītājiem.

Paliels mīnuss gan ir tas, ka pieteikšanās biznesa un VIP vakancēm notiek ar Workingday.lv starpniecību - vai nu nosūtot savu CV uz viņu ofisu vai e-pastu, vai arī reģistrējoties pašā lapā un tur izveidojot savu tiešsaistes CV. Bet ja tas īpaši netraucē, tad ir vērts ik pa laikam te ielūkoties, jo jauni darba piedāvājumi pārādās katru darba dienu un orientēti tie ir vairāk uz speciālistiem nevis melnstrādniekiem. Ērtībai biznesa vakances ir arī sadalītas kategorijās - tirdzniecība, administrācija, finanses, juristi, tehniskie spec., IT speciālisti.

CV.lv

Ņemot vērā, ka par viena sludinājuma publicēšanu šajā lapā darba devējam jāmaksā 69 LVL + PVN, jādomā, ka iekš CV.lv visiem darba piedāvājumiem, skaitā šobrīd vairāk nekā 500, vajadzētu būt visai nopietniem. Tāda ir arī pati lapa ar tās iespējām - sludinājumus var atlasīt pēc dažādiem parametriem, apskatīt tos caur WAP, vai arī, reģistrējoties un norādot interesējošos parametrus, saņemt jaunākās vakances uz e-pastu. Zemeņu lasītājiem nāksies vilties, bet tiem, kas meklē kaut ko nopietnāku - šis uz doto brīdi varētu būt labākais resurss, kur to darīt.

CVMarket.lv

Pirmajā brīdī liekas, ka ir labi piestrādāts pie lapas dizaina un sludinājumu atlasīšanas iespējām, lai ērti atrastu meklēto. Bet nedaudz vilties liek saturs, jo paši lapas uzturētāji nav pietiekami modri attiecībā uz kategorijām, kādās ievieto sludinājumus vai ļauj to darīt darba devējiem. Redz, zem "Informācijas tehnoloģija" kategorijas var atrast vakances priekš Apsardzes darbiniekiem, bet zem Mārketings/reklāma priekš Web developer'a. Bet ja neļauj sevi maldināt un izmanto meklēšanu pēc atslēgvārdiem, tad noteikti var atrast meklēto.

E-darbs.lv

Jāatzīst, ka par spīti tam, ka lapā var viegli orientēties un atrast meklēto, vēlmi to vēl kādreiz izmantot nosit veids, kāds uztaisīts, lai uz kādu vakanci pieteiktos. Pirmkārt, jābūt reģistrētam lietotājam un it kā ar to jau nepietiktu, vēl tiek pieprasīts, lai lietotājs ievada savus CV datus, kuri tad tiktu aizsūtīti uzņēmumam.

ITDarbs.lv

Šī ir šonedēļ palaista lapa, orientēta uz IT cilvēkiem. Ja sevi pieskaiti pie tiem, tad noteikti novērtē. Viss ir uztaisīts maksimāli vienkārši, bet tajā pašā laikā tiek piedāvātas arī pāris iespējas, kādas netiek izmantotas nekur citur. Viena no tām ir RSS - iespēja sekot līdzi jaunākajiem sludinājumiem, nemaz neapmeklējot pašu lapu. Otra - tagu jeb atslēgvārdu mākonis, kas arī var palīdzēt atrast meklēto.

MansDarbs.lv

Sludinājumus šeit var ievietot bezmaksas, bet uz doto brīdi to skaits ir tikai 128. Nekādas kategorijas netiek izmantotas un meklēšana arī nav. Atliek vien vai nu sekot līdzi jaunākajām vakancēm pašā lapā vai saņemt reizi nedēļā e-pastu ar tām. Vai tas ir to vērts - stipri šaubos, bet ja lapa nākotnē tiek uzlabota, tad varbūt tur var kaut kas sanākt.

Postit.lv

Biju domājis, ka postit.lv ir miris. Bet nē - izrādās, ka ir cilvēki, kas to vēl izmanto. Pēc uzbūves Postit.lv ir ļoti līdzīgs SS.lv, bet sludinājumu skaits ir ievērojami mazāks. Tiesa, pietiekami liels, lai tos apskatītu, ja citur iznāk vilties: http://www.postit.lv/advert.php?cat=1&category_under_id=2

Job.freaknet.lv

Job.freaknet.lv piedāvā ļoti vienkāršā veidā gan pievienot, gan apskatīt darba sludinājumus. To skaits regulāri tiek papildināts un arī šobrīd ir gana liels, lai lapu apmeklētu un varbūt pat kaut ko noderīgu sameklētu. Ir iespējams kārtot sludinājumus pēc kategorijām.

Job.good.lv

Lai gan traucē lapas dizains un tai apakšā sagrūstie baneri, aktivitāte no darba devēju puses manāma diezgan liela, ko var redzēt te: http://job.good.lv/sludin.php?dat=deveji Bet tā kā nav nekādu meklēšanas iespēju vai pat primitīvas sludinājumu atlases pēc kategorijas, tad, ja nu vienīgi pašam darba meklētājam nav zināms, ko viņš gribētu darīt, nav ieteicams tērēt laiku, lai te kaut ko atrastu.

Kā redzams, darba sludinājumi un lapas, kas piedāvā tos apskatīt, netrūkst, tā kā atliek tikai meklēt un noteikti iznāks arī atrast.

Autors: Kristaps Mors  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: darbs
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 9, vidējais vērtējums: 4.11

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Aprīlis, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
67 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva