FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2016. gada 7. septembrī 18:06 

Sveiciens jaunajā mācību gadā! (4)

Kopš vidusskolas beigšanas zinību dienas svētki vairs nav tādi kā agrāk. Nav ne ziedi visiem skolotājiem, ne arī koncerts vai motivējošās runas. Ja jūs esat kaut nedaudz līdzīgi man, tad pirmajā septembrī malkojāt ābolu sulu ar ledu no viskija glāzes un skatījāties datora ekrānā uz to, kādi kursi jūs sagaida, un pie sevis priecājāties par to, cik maz nejēdzību būs šajā semestrī. Tomēr pienākot pirmajai dienai universitātē un redzot profesoru un kursabiedru sejas, rodas pacilātības sajūta kā pirmajā septembrī un pasaule šķiet laba un pareiza. 

Pēkšņi saproti, ka tava vēlme mācīties ir tik liela, ka tu pat nevēlies lasīt fizmati.lv un spēj domāt tikai par to, kur iegūt jaunas zināšanas. Tev jau ir zināms, ka estudijās trūkst materiālu un tu sāc svīst un nervozi kasīt savu elkoni. Tomēr vairs tev nav jābīstās, mans draugs, jo pastāstīšu tev kur var dabūt labus mācību materiālus. 

Pirmkārt, ja tu vēl neesi apguvis lineāro algebru, tad apmeklē vietni ocw.mit.edu un sameklē tur lineāro algebru, kuru pasniedz Gilberts Strangs. Arī citas MIT videolekcijas ir augstas kvalitātes un iespēja skatīties videolekciju ar 1.5x paātrinājumu noder atkārtošanai.

Arī G. Stranga grāmata par lineāro algebru ir ļoti laba un tā šogad tika iegūta caur zinātniskās literatūras konkursu. Ja kvēli vēlaties to iegūt uz vienu gadu, varat man rakstīt uz peteris.ratnieksAtFizmatiPunktsLv.

Katrā ziņā vēlos jums atgādināt, lai jūs uzmanāties no tādām interneta vietnēm kā gen.lib.rus.ec , kaut arī tur var atrast zinātnisko literatūru, dažādas publikācijas un arī daiļliteratūru gan angļu, gan arī orģinālvalodā, tomēr jāatceras ka šādās vietnēs var nejauši lejuplādēt materiālus, kuri ir aizsargāti ar autortiesībām. Pirātisms ir mūsdienu ekvivalents tam, ka laupītājs ielaužas vecas kundzītes būdiņā un bez jebkādas samaksas paņem viņas ceptos, izcili garšīgos speķa pīrādziņus, pamatojoties tikai uz to, ka visiem ir tiesības tos izbaudīt un ka pīrāgi, līdzīgi mākslai, ir tautas īpašums (V.I.Ļeņins (P.S. Komunisms ir slikts)). 

Es uzskatu, ka ir jāturpina cīņa pret pirātismu, lai mazapmaksāti, habilitēti profesori no ASV un citām pārtikušām valstīm varētu saņemt naudu papildus saviem strādnieka ienākumiem par darbiem, ko viņi publicē, nevis to zaudēt cilvēkiem no nabadzīgiem pasaules reģioniem, kuriem kaut kas nav kārtībā ar morāli ētisko kodeksu. Aicinu jūs neizmantot gen.lib.rus.ec un uzskatu ka mēs, Fizmati, uzskatam zem sava goda izmantot gen.lib.rus.ec, jo sevi cienošs students var atlicināt pāris simtus eiro, lai nopirktu augstas kvalitātes materiālus, nevis izmantot gen.lib.rus.ec. Manuprāt, gen.lib.rus.ec vajadzētu būt pretlikumīgai, bet diemžēl gen.lib.rus.ec turpina gūt popularitāti un pievērst studentus neētiskai praksei. Uzmanieties no gen.lib.rus.ec.  

Ja beidzot Tu ievēro, ka Tavas vēnas ir izspiedušās no vēlmes mācīties un Tu vairs nespēj izturēt akadēmisko gaisotni, tad aizej uz studentu padomes telpu 111. kabinetā, jo zināms, ka tajā ir ievērojami slikta atmosfēra mācībām un tajā laiks pazūd kā melnajā caurumā. Tur dzīvo studenti, kuri darbojas, lai studiju kvalitāte uzlabotos un notiktu citi mazāk akadēmiski pasākumi, piemēram, tiek rīkotas balles un organizētas sporta spēles. Tu arī zini, ka viņiem ir nepieciešama Tava palīdzība un tas dod iespēju atgaiņāt domas par mācībām līdz nākamajai lekcijai. 

Studentu Padome Tev novēl izaugsmes pilnu jauno mācību gadu!

Autors: Pēteris Ratnieks  Apskatīt komentārus »

Balsis: 12, vidējais vērtējums: 4.67

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Aprīlis, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
67 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva