FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2006. gada 7. novembrī 20:08 

Windows Vista – vai tiešām nepieciešama? (24)

Pavisam drīz Microsoft izdos savu jaunāko operētājsistēmu – Windows Vista. Tomēr ja finansiālie vai kādi citi apstākļi neļauj iegādāties jaunu operētājsistēmu, šeit būs daži padomi, kā saglabāt Windows XP aktualitāti vēl vismaz pāris gadus, nezaudēt operētājsistēmas darbības ātrumu.

1. Apdomāt dažādu programmu atjauninājumu nepieciešamību.
Ir ļoti daudz programmu, kas gandrīz vai ik nedēļas piedāvā atjaunināt produktu. Daudzas pat to dara automātiski. Tomēr, ja tiks veikta nepārtraukta programmatūras atjaunināšana, bet nekas netiks mainīts datora komponentēs un operētājsistēmā, drīz vien programmas strādās samērā lēni un šķitīs, ka dators ir novecojis. Tas ir tādēļ, ka bieži vien šie dažādie atjauninājumi ļoti palielina sistēmas noslogojumu. Tādēļ ir ieteicams atslēgt automātiskos atjauninājumus (izņēmums noteikti ir datora aizsardzība – antivīruss, ugunsmūris un pretspiegošanas programmas). Labs piemērs šai resursu problēmai ir Adobe Acrobat Reader. Bieži vien ir tā, ka var ātrāk uzvārīt ūdeni un uztaisīt tēju, nekā tiek atvērta kāds pdf fails. Tādēļ jāatslēz automātiskie atjauninājumi (Edit, preferences, updates un jāizvēlas Do not automatically check for critical updates). Ja ir nepieciešams kāds īpašs atjauninājums, to var lejupielādēt no izstrādātāja mājaslapas. Ieteicams izmantot kādu programmu, kas uzrāda visus atjauninājumus veicošās programmas un piedāvā tās atslēgt (piemēram, Startup Control panel).

2. Pēc iespējas mazāk izmantot SWAP funkciju.
Windows XP bieži vien izmanto SWAP failu kā aizstājēju operatīvajai atmiņai pat tad, kad daļa no tās ir pieejama. Un tā kā HDD strādā krietni lēnāk par RAM, šis process krietni palēnina sistēmas darbu. Lai panāktu to, ka Windows lieto virtuālo atmiņu tikai tad, kad tas ir galēji nepieciešams, ir jāizmaina reģistrs. Tomēr to ieteicams darīt tikai tad, kad operatīvās atmiņas apjoms ir vismaz 1 GB. Arī jāatceras, ka vienmēr ir jādublē reģistrs, ja gadījumā kaut kas notiek ne tā.
Izvēlieties Start, Run, ierakstiet regedit, and uzspiediet . Kreisās puses izvēlnē atrodiet un atveriet HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management. Klikšķiniet uz DisablePagingExecutive ikonas labās puses izvēlnē. izmainiet '0' vērtību tabulā uz 1, spiediet OK, un pārstartējiet sistēmu.

3. Lietojiet NTFS failu sistēmu.
NTFS failu sistēma uzlabo Windows XP ātrdarbību. Ja lietojat FAT32 un Jums nav jāizmanto DOS vai Windows 98, tad izvēlieties Start, Run, ierakstiet cmd.exe, un uzspiediet , kas atvērs Command Prompt logu. Ierakstiet convert , tad atstarpi, diska burtu, kolu, vēl vienu atstarpi un beigās /fs:ntfs. Piemēram, lai konvertētu “C” disku, rakstiet: convert c: /fs:ntfs .

4. Atslēdziet Hibernate funkciju.
Windows glabā operatīvās atmiņas saturu katru reizi, kad izslēdzat savu datoru. Faila izmērs ir apmēram tikpat liels, cik RAM izmērs – 512 MB RAM šis fails būs apmēram 512 MB. Tas ne tikai aizņem diska vietu, bet arī to fragmentē, samazinot sistēmas ātrdarbību. Ja vien šī funkcija nav īpaši nepieciešama, tad ir ieteicams to atslēgt šādi: Izvēlieties Start, Run, ierakstiet powercfg.cpl, un piespiediet . Klikšķiniet uz Hibernate izvēlnes, un noņemiet ķeksīti no Enable hibernation.

5. Tīriet cieto disku.
Windows piedāvā ļoti labu funkciju – Disk Cleanup (My computer labais klikšķis uz diska ikonas, properties un Disk Cleanup). Ieteicams šo funkciju izmantot, lai izmestu nevajadzīgos failus, piemēram, recycle bin saturu, temp mapi u.c.

6. Iztīriet dublējumus.
Izmantojot iepriekš minēto Disk Cleanup, izvēlieties Advanced options pie izvēlnes more options. Tur izvēlieties System Restore un clean up, lai iztīrītu visus sistēmas dublējumus, izņemot pašus jaunākos.

7. Neveidojiet mūzikas failu dublikātus.
Pirmkārt, protams, pārbaudiet, vai vairākās vietās nestāv vienādi faili. Tomēr vēl jāatcerās, ka ir programmas, kas pašas veido dublikātus. Piemēram, iTunes, ja tiek atvērts wma formāta fails, to konvertē un saglabā AAC formātā un līdz ar to viena dziesma ir uz datora divos eksemplāros, dažādos formātos. Ir ieteicams izmantot vienu mūzikas atskaņotāju un vienu formātu visām dziesmām, tas atvieglos problēmas ar ar cietā diska noslogojuma un fragmentēšanos saistītiem sistēmas ātrdarbības zudumiem. Vēl var minē arī ieteikumu censties neveidot pārāk milzīgas digitālās mūzikas bibliotēkas, vismaz ne uz sistēmas diska, jo lielais failu daudzums un nelielais brīvās vietas apjoms arī samazina Windows XP ātrdarbību.

8. Uzglabājiet attēlus interneta albumos.
Bieži vien fotogrāfijas ir tās, kas palielina diska fragmentāciju un samazina brīvās vietas apjomu – daudz maza izmēra failu. Tas samazina arī meklēšānas ātrumu un rada daudz citu problēmu. Risinājumi tam ir divi – vai nu glabāt fotogrāfijas uz DVD matricām, vai arī uzglabāt tās uz kāda servisa sniedzēja servera, tad tās būs vieglāk pieejamas gan Jums, gan arī kādam citam, kam vēlēsities tās parādīt. Pie reizes samazināsies failu skaits un apjoms uz cietā diska. (piemēri servisiem: Yahoo.com vai Flickr.com).

9. Izmantojiet bezvadu iespējas.
Wireless Network Setup Wizard pie Control Panel (tikai Windows XP SP2) piedāvā lieliskas iespējas uzbūvēt bezvadu tīklu. Iegādājieties bezvadu maršrutētāju un izveidojiet mājās bezvadu tīklu. Pieslēdziet maršrutētāju pie interneta un Jums nebūs nepieciešams interneta vads līdz datoram. Tādā veidā samazināsies vadu daudzums pie datora un tā lietošana kļūs ērtāka un patīkamāka. Tāpat ieteicams izmantot arī bezvadu tastatūru un peli.

10. Ja svarīgs dizains.
Ja vēlaties iegādāties Windows Vista tādēļ, ka tai ir izmainīts dizains – logu izskats, darbavirsmas izkārtojums, tad atcerieties, ka ir diezgan daudz lētu un pat bezmaksas programmu, kas ir domātas tam, lai Windows XP izskatu tuvinātu Windows Vista. Ja datora resursi to atļauj, tad iesaku ieskatīties šeit.

Nobeigumam – atcerieties, ka sistēmas ātrdarbību palielinās arī diska defragmentēšana, ko var veikt gan ar windows iebūvēto defragmenter, gan arī citu ražotāju piedāvāto programatūru, piemēram, Diskeeper, vai kādu citu. Iesaku arī apdomāt, kuri faili ir patiešām nepieciešami un kurus vajadzētu dzēst no cietā diska.

Rakstam izmantots pcworld.com raksts “TOP 20 tips for keeping XP fresh”.

Autors: Armands Ķirītis  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Windows Vista, Windows XP
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Decembris, 2023 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva