FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2014. gada 1. jūlijā 11:07 

Kā kļūt par fizmatu labākajos gados? Studējot LU FMF! (6)

Topošais student, ir pienācis laiks veikt izšķirošo izvēli par savām turpmākajām studiju gaitām! Tieši šobrīd noris pieteikumu pieņemšana pamatstudijām Latvijas Universitātē (LU) 2014./2015. studiju gadam, tanī skaitā arī Fizikas un matemātikas fakultātē. Pieteikumus studijām elektroniski varēs iesniegt līdz 8. jūlijam, bet pieteikties uz vietas LU – no 2. līdz 8. jūlijam. Ja esi gatavs izaicinājumam, gaidām Tevi Fizmatos!

Vienīgajā Latvijas Universitātē ir arī unikālā, stāstiem apvītā un zinātnes attīstību virzošā Fizikas un matemātikas fakultāte, kas starp 13 LU fakultātēm ir tieši tā, kas lepojas ar savu oranžumu un fizmatisko patriotismu. Fizmati apvieno viedākos prātus gan fizikas, gan optometrijas jeb redzes zinātnes, gan matemātikas jomā. Fakultātes unikalitāti veido tās zinošie profesori un pasniedzēji, darbojoties roku rokā ar studentiem, piedaloties gan vietēja, gan starptautiska mēroga konferencēs un veicot jaunus atklājumus. Bet ne tikai studijas un cītīga mācīšanās Tevi sagaida, uzsākot savas akadēmiskās gaitās Fizikas un matemātikas fakultātē! Tās ir arī galvu reibinošas sabiedriskās aktivitātes – dažādas balles, koris, sadraudzības pasākumi ar citām fakultātēm, galu galā Fizmatdienas ar savu pasākumu plejādi. Vienvārdsakot, garlaicīgi nebūs!

Ja Tev, topošais student, rodas jautājums, kādēļ izvēlēties studijas tieši kādā no 4 Fizikas un matemātikas fakultātes studiju programmām, tad, lūk, Tev dažas kodolīgas un iedvesmojošas atbildes!

Matemātika
• LU Matemātikas studiju programmās iespējams mācīties no labākajiem Latvijas speciālistiem;
• Darba devēji atzīst, ka matemātikas programmu absolventus vērtē augstāk nekā lielāko daļu citus speciālistu un labprātāk pieņem darbā;
• Tikai LU FMF Latvijā var piedāvāt tik plašu un daudzveidīgu pētniecisko bāzi matemātikā;
 Savukārt matemātiķa statistiķa profesionālā bakalaura studiju programma ir vienīgā šāda veida studiju programma Latvijā.

Fizika
• LU ir vienīgā augstskola Latvijā, kur ir pilnvērtīgas fizikas studiju programmas visos trīs līmeņos (bakalaurs, maģistrants, doktorants);
• LU Fizikas nodaļa piedāvā apgūt Latvijai šā brīža aktuālās fizikas nozares;
• Studenti ļoti aktīvi tiek iesaistīti tiešajā pētniecības darbā, sākot jau ar bakalaura studiju programmu līmeni (kas nav tipiski Eiropai kopumā);
• Studijas raksturo ļoti augsts pētniecības līmenis, dziļa integrācija starptautiskajā augstskolu telpā, ko atzinīgi novērtējuši starptautiskie eksperti.

Optometrija
• Viena no prestižākajām profesijām;
• Iespēja apgūt zināšanas par cilvēku kopumā – vispārējo anatomiju, fizioloģiju, patoloģiju, farmakoloģiju – un pēc bakalaura programmas turpināt studijas maģistrantūrā, kļūstot par profesionālu optometristu;
• Profesionālā maģistra programma klīniskajā optometrijā ir vienīgā Baltijas valstīs, kas nodrošina starptautisku studiju vidi, jo to apgūst arī studenti no Igaunijas, Spānijas, Itālijas un citām valstīm.

Runājot par formalitātēm, kas nepieciešamas, lai iegūtu studenta statusu un ar laiku varētu sevi saukt par fizmatu labākajos gados, līdz 8. jūlijam studētgribētāji vienotajā valsts un pašvaldību portālā www.latvija.lv varēs pieteikties pamatstudijām Latvijas augstskolās. Topošie studenti pieteikumu studijām var iesniegt jebkurā no piedāvātajām studiju programmām, tai skaitā Latvijas Universitātē. Portālā www.latvija.lv reflektanti varēs sekot līdzi arī pieteikšanās gaitai un uzzināt konkursa rezultātus.

Pēc elektroniskās pieteikšanās studijām, visiem reflektantiem obligāti personiski jādodas uz augstskolas uzņemšanas punktu, jāuzrāda nepieciešamie dokumenti un jāapstiprina pieteikums studijām augstskolā. LU, Rīgā, Raiņa bulv. 19, pieteikties studijām, kā arī apstiprināt iepriekš iesniegtos elektroniskos pieteikumus varēs no 2. līdz 8. jūlijam, darbdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00 un sestdien no plkst. 9.00 līdz 13.00.

Reflektantam par pieteikšanos jāmaksā reģistrācijas maksa – 30 eiro, neatkarīgi no izvēlēto augstskolu, studiju programmu un prioritāšu skaita. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti bāreņi un 1. grupas invalīdi.

Savukārt pieteikšanās augstākā līmeņa studijām Latvijas Universitātē notiks no 2. līdz 11. jūlijam, bet doktorantūras studijām no 18. līdz 22. augustam.

Latvijas Universitātē 2014./2015. akadēmiskajam gadam uzņemšanai ir paredzētas gandrīz 2400 budžeta vietas.  

Vairāk informācijas par studiju programmām un uzņemšanas prasībām Latvijas Universitātē var atrast portālā www.gribustudet.lv, zvanot pa tālruni 67034444 vai rakstot e–pastu lu@lu.lv.

Gaidām tieši Tevi Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, kur varēsi uz pilnu jaudu realizēt savu neizsīkstošo potenciālu! Atrodi savu unikālo "U" fizmatos un uzlādē sevi!

Autors: Brigita Zutere  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Fizmati, LU FMF, studijas
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 3, vidējais vērtējums: 3.67

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva