Piektdienas, 14. marta, vakarā pēc lekcijām LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās sadarbībā ar OSA un SPIE Latvijas studentu nodaļu neformālā gaisotnē norisinājās pasākums "trīs vienā" – Picas ballīte, Filmu vakars, kā arī Lāzeru spēles turnīrs. Vakara gaitā dalībnieki varēja mieloties ar picu, vērot kādu sevis izvēlētu filmu un spēlēt Lāzeru spēli, kuras uzvarētājs ieguva galveno balvu – mini datoru Raspberry Pi Model B.
Pasākuma ievada daļā klātesošie tika iepazīstināti ar OSA un SPIE Latvijas studentu nodaļu darbību, tās mērķiem un ieguvumiem esošajiem un potenciālajiem biedriem. Izvērtējot savas turpmākās izaugsmes iespējas un aizpildot pieteikuma anketu, daudzi dalībnieki kļuva par OSA un/vai SPIE Latvijas studentu nodaļas biedriem. Tāpat klātesošie tika iepazīstināti ar Raspberry Pi Model B un tā iespējām, līdz ar to lielākajai daļai dalībnieku bija āķis lūpā, lai Lāzeru spēles turnīrā cīnītos par mini datoru.
Tūliņ arī norisinājās pats centrālais notikums – Lāzeru spēles turnīrs, kas, iespējams, bija galvenais iemesls, kādēļ daudzi bija ieradušies, jo kurš gan nekārotu iegūt mini datoru Raspberry Pi Model B savā īpašumā?! Jāpiemin, ka uz Lāzeru spēles turnīru pieteicās 16 dalībnieki. Vienlaicīgi norisinājās 4 spēles, kurās tikai noskaidroti nākamās kārtas spēlētāji.
1. att. Lāzeru spēles turnīra dalībnieki 1. kārtā.
Galu galā sīvā cīņā, attīstot savu spēles taktiku, līdz finālam nokļuva divi dalībnieki – Jānis Ratnieks un Andreass Šulcs. Finālspēle ritēja raiti, arī skatītāji līdzi juta un uzmundrināja spēlētājus. Taču izveicīgāks tomēr izrādījās A. Šulcs, kurš sakāva J. Ratnieku un kļuva par šī Lāzeru spēles turnīra uzvarētāju! Viņš ieguva ne tikai mūžīgo slavu, bet arī daudzkārt minēto galveno balvu – Raspberry Pi Model B.
2. att. Lāzeru spēles uzvarētājs pēc finālspēles.
Lūk, ko pats balvas ieguvējs Andreass saka: „Par balvu esmu priecīgs, kā nekā pirms tam 2 vakarus patrenējos Khet 2.0 pret botiem internetā. Raspberry Pi noteikti noderēs. Konkrēts projekts padomā nav, bet ir dažas lietas, kur var noderēt miniatūrs, maz resursu tērējošs dators. Viena no tām - kaut kāda monitorēšana. Piemēram, akvārija siltuma/CO2 līmeņa. Siltuma sensors ir easy, bet patstāvīgais CO2 sensors ir pēc krāsas, tātad jāpieliek kaut kāda kamera un jāuztaisa gradācija. Otrs, ko ik pa laikam sagribas - redzēt, kā kāda konkrēta vieta izskatās dienas gaitā (time lapse). RaspPi šādam mērķim ir ļoti atbilstošs. Par Wolfram valodu gan baigās sajūsmas nav. Šķiet tāds mazliet pokemonisks variants, varbūt noder dabaszinātņu cilvēkiem, kas ar programmēšanu ir uz 'Jūs'.” Sveicam uzvarētāju un ceram, ka iegūtā balva turpmāk lieti noderēs!
Tā, lūk, mums gāja pasākumā! Ja Tev nebija iespējas ierasties uz šo pasākumu, bet vēlies kļūt par OSA un/vai SPIE Latvijas studentu nodaļas biedru, tad sūti ziņu uz info@ulspie.lv un mēs dosim tālākas norādes!
Papildus informācija oficiālajā mājaslapā: www.ulspie.lv.
Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5