FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

AnonīmsVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 03:45

Nu pagaidām neredzu nevienu pietiekami nozīmīgu iemeslu, lai fakultāte tiktu sadalīta. Protams, nav dūmu bez uguns. Bet tās dažas uzskaitītās "problēmas" ir iespējams risināt.

1. Ģeogrāfiski sašķēlusies?
Vai tad ir tik grūti nozīmēt kādu dekāna vietas izpildītāju Raiņos. Un starp citu - modernie sakaru līdzekļi + elektroniskais paraksts ir ļoti laba kombinācija.

2.Ambīcijas? Kas traucē tās realizēt pašlaik. Sadalīties sadalīšanās pēc, manuprāt, ir absurds.

3.Nosaukumā nav ietverts vārds datorika? Runājot datoriķu vārdiem, tas ir "craps" (šī gan ir vienīgā problēma, ko nav iespējams, mainīt).

4.Neiedeva papildus budžeta vietas? Vai tās ir vajadzīgas, ja šogad pēdējais budžetā iekļuva (ja nemaldos) ar 281 punktu. Tā kā biški pašvaki, ne?

Kā jau Raivis pieminēja, zudējumi būs daudz lielāki par ieguvumiem abām pusēm (fizmati.lv būs kirdik, FMFSP zudēs ietekmi, samazināsies sabiedriski aktīvās darbības u.c.)

+ mazliet beztēma - kāds sakars teicienam :"vienam valim ir lielākas iespējas nekā diviem delfīniem" ? :)

GSVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 09:36

kurš gan cits, ja ne Bēts! lielisks raksts ar labu viedokli!

betsVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 10:11

ar ideju tadu, ka viens valis var nokost abus delfinus - salidzinajumam ar to ka viena liela fakultate ir stipraka un nozimigaka neka 2 mazas...

Eriks | www.whatericthegreatdoes.infoVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 11:55

Spēcīgs raksts,

tomēr arī man, arguments, par ģeogrāfisko sasķeltību un nosaukuma neatbilstību studiju programmām skiet absurds..

Ko tad lai dara nabaga opto meitenes?? Vinām pēc paraksta jābrauc no Ķengaraga uz zeļļiem + FMF nosaukums arī nekādi sevī neietver opto lietas...
Tā pat daudzi pasniedzēji pasniedz lekcijas, gan matemātiķiem, gan datoriķiem. Matemātika un datorika ir pārāk nesaraujamas lietas.

Skiet, ka problēma ir nevis fakultātē un tās nosaukumā, bet gan fakultātes vadībā, kas kkādu iemeslu dēļ nav bijusi pietiekami aktīva, lai tiktu pie lielās naudas/ budzeta vietu dalīsanas..

Varbūt izmantojot FMFSP pieredzi fizmatu zīmola radīsanā, var radīt FMF Datrorikas nodaļas zīmolu, lai celtos tiesi datoriķu atpazīstamība?

Pastāvēs tas, kas mainīsies un jāmainās ir arī Datorikas nodaļai. Jaunas studiju programmas, kas būtu vērstas tiesi uz kādu datorikas virzienu, varētu palīdzēt piesaistīt vairāk studentu.

Paslaik ir izveidojusies situācija, kad caurkritusie citu fakultāu studenti nāk uz fizmatiem, tadēļ, ka seit var nemaksāt par studijām un "rotācija" praktiski neeksistē.
Vēl vairāk budzeta vietu iedalīana, manuprāt, novedīs pie zināmas degradācijas, jo studijas fizmatos zaudēs savu prestižu un fizmati, kļūs par vienu no daudzajām fakultātēm: "kur iet tad, ja netiek nekur citur.."

BlekssVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 12:32

Njā ļoti sāpīga tēma gan man parsonīgi, gan arī daudziem citiem! Uzreiz gribētu aicināt visus apmeklēt pasākumus, kas veltīti šai tēmai, jo tas tiešām ietekmēs ne tikai datoriķu likteni, bet ari fiziķu, matemātiķu un opto likteni!

Pavisam noteikti esmu pret atdalīšanos un neredzu nekādus pietiekami spēcīgus argumentus par to! Ģeogrāfija - nu 20 min. attāluma nemaz nav tik sāpīgi, lai par to uztrauktos! Heh es pat kādreiz utopiski sapņoju - kad mani bērni būs fizmati, tad LU būs zellijā uzcēluši jaunu, skaistu datorikas korpusu, lai mfizmati varētu kļūt vēl saliedētāki :)

Nosaukumā nav datorikas? nu neticu ka tā tiešām ir problēma... ja mēs nebijām klāt pie kkādu budžeta vietu dalīšanas, tad tāpēc, ka mūs tur negribēja redzēt un ne jau nosaukuma dēļ.

Es kā datorīķis apgalvoju, ka fizmata vārds man ir svarīgs arī tāpēc, ka tam ir laba atpazīstamībā kā fakultātei kas rožo spēcīgus datoriķus. Domāju kā "Laikmetīgās inženērijas fakultāte" nebūs vēl ilgi tik atpazīstama.

Fizmati.lv principā visi uzturētāji ir datoriķi. Un ir redzami tikai divi risinājumi šim projektam atdalīšanās gadījumā:
1.atstājam matemātiķu,fiziķu un opto rokās un pieredzes nolūkā noskatāmies kā nomirst - labojot Bētu - LABĀKĀ studentu padomes mājas lapa VISĀ Latvijā.
2.datoriķi nomaina domēnu lapai un zaudē apmeklētājus, jo neviens tak nezin jauno domēnu (arī izreklamēties nav tik vienkārši) līdz ar to arī noskatāmies kā šis projekts nomirst...

Vai nav jauki ka katru gadu pēc aristoteļa avīžu pirmās lapas ir oranžas? ja nemaldos šis jau bija 4 gads pēc kārtas, kad parādījām savu vienotību, pozitīvismu un atbalstu fakulātes vadībai tik augstā līmenī. Lai arī ģeogrāfu rīkles bija spēcīgas, mēs tomēr spējām pēc Baldones nodziedātās balsis iekustināt skaļāk. Kad datoriķi nebūs fizmati un būs tikai datoriķi, tad nu ar dievu avīzes (pozitīvs PR), ar dievu tik nopietnais atbalsts vadībai (motivācija viņiem darboties) un Lai dzīvo ģeogrāfi - spēcīgākās un skaļākās rīkles

FMF Studentu padome - spēcīga organizācija, par ko liecina LLU SP uzaicinājums lasīt lekciju "FMF SP - kā labs piemērs visām AUGSTSKOLU SP", tas noteikti zaudēs spēku......

izskatās ka es te gvelžu to pašu ko teica bēts, bet vēlējos to parādīt savā skatījumā! un aicinu šajā jautājumā īpaši iedziļināties nedatorikas studentiem, jo datorikas studenti būs spiesti iedziļināties tā pat. Izsaku cerību ka fiz,met un opt mūs uzskata par tikpat mīļiem kā mēs viņus!

Fizmati ir SIRDS, kās tāpat kā raksta bildē, tiek saķēlta! Saturēsim to kopā un sadziedēsim brūcēs! kļūsim vēl vienotāki un un saliedēsimies vēl ciešāk nevis sašķelsimies!

Paldies tam kurš spēja izlasīt līdz šai rindiņai!!!! :)

Jānis Dainis...Vērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 13:02

1. Ko darit tiem, kurus galigi neaizkustina shi patriotisma jutu izpausme? Kurus neinteresee SP un kuriem svarigak butu savu vadibu redzet tepat blakus?
2. Datorikas piebuve pie Zelljiem? Paldies, macities mezha nav mans sapnis.

Nenoliedzu, ka fizmati.lv ir sava-veida zimols, BET, es sobrid es neredzu nevienu parliecinosu argumentu, lai atliktu to, kas nenoversami notiks, uz velaku laiku... Gaudas, kas atgadina - "Latvieti nepadodies!!!" mani kaut kaa neaizkustina.

Vita DukaVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 13:06

Jā, ar šo rakstu mēs, FMF SP, vēlējāmies apkopot dzirdētos vadības argumentus , pielikt klāt savus no pašpārvaldes puses un darīt tos zināmus.

Par šo tēmu var runāt daudz un dikti un no dažādām pusēm, atrodot daudzus pamatotus argumentus, tādēļ arī ir doma aicināt uz debatēm studentus tieši par šo jautājumu.

Taču lai debatētu, domāju, ka vēlreiz pakalausīties ko par to saka mūsu cienījamā FMF vadība, būtu noderīgi. Tāpēc tad, kad (novembra vidū/beigās droši vien) tiks aicināti gan VISI studenti, gan vadība, lai apmainītos viedokļiem, AICINU BŪT AKTĪVIEM!!!

Pagaidām izlsaiet, pārdomājiet un izsveriet...īpaši lūgums datoriķiem būtu parunāt ar saviem kursa biedriem, kuriem nav viedokļa šajā jautājumā, lai viņi arī sāk domāt. Līdzdarbojieties turmākajos šai tēmai veltītos pasākumos.

Esiet aktīvi un domājiet!!! Jo tieši studentu varā ir izlemt šo jautājumu!

Blekss | to Jānis DeksnisVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 13:29

nenoliedzmi, ka būs tādi, kam patriotisms pie kājas un SP arī, acīm redzot tu esi viens no tiem!

Bet cik noprotu tu esi datoriķis! Padomā ko atpazīst darbadevēji - fizmatus vai kkādu datorikas fakultāti, kas tiko radusies? lai arī tev neinteresē FMF SP, tomēr nenoliedzams ir fakts, ka lielā mērā pie tā, ka tavas izglītības atpazīstamība (līdz ar to prestiž) ir arī FMF SP panākums.

Nenoliedzmi pasaule kādreiz ies bojā, kāpēc pret to cīnīties? varbūt vajag to veicināt? tāpat tas ir nenovēršami! Esmu pārliecināts, ka apturot atdalīšanos šobrīd mēs apturēsim to uz ilgu laiku. Egoistiski saku - pietiekami ilgu lai es iegūtu fizmatu izglītību un man ar to pietiek!

Eriks | www.whatericthegreatdoes.infoVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 13:32

1. Ko darit tiem, kurus galigi neaizkustina shi patriotisma jutu izpausme? Kurus neinteresee SP un kuriem svarigak butu savu vadibu redzet tepat blakus?
- > mācos FMF jau 3 gadus un braucis uz Zelliem "dariisanaas" esmu varbuut 2 reizes..

2. Datorikas piebuve pie Zelljiem? Paldies, macities mezha nav mans sapnis.
-> Skiet Tu neesi redzeejis kādas izskatās universitāsu pilsētinas citās pasaules valstīs

Nenoliedzu, ka fizmati.lv ir sava-veida zimols, BET, es sobrid es neredzu nevienu parliecinosu argumentu, lai atliktu to, kas nenoversami notiks, uz velaku laiku...
- > No raksta iznāk, ka, pagaidām, spēcīgākais arguments PAR atdalīsanos ir komunikācijas un vienotības trūkums pasas FMF iekspusē.
Iespējams, ka pienāks brīdis, kad fakultāte sadalīsies, bet vai sobrīd ir īstais brīdis?

noos_ | -> Jānis DainisVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 13:34

Tiem, kurus neaizkustina šī patriotiskā jūtu izpausme un kuriem ir pajāt par SP, ka tikai dabū savu izglītību ar vadību blakus, vajadzētu atcerēties, ka SP ir ietekme uz vadību un izglītības kvalitāti. Un spēcīgai SP ir spēcīgāka ietekme. Tā kā SP pārsvarā rīkojas studentu interešu vadīta, tad, ja gribi, lai studiju dzīve un viss ar studēšanu saistītais būtu studentiem pēc iespējas labāks, tad lielākas iespējas to nodrošināt ir ar labāko SP Latvijā, nevis ar tikko izveidotu "pusi no vaļa".

A kāpēc tas ir kaut kas, kas "nenovēršami notiks", nesaprotu...

kiVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 13:41

vita, njemot veeraa, ka gan vienas, gan otras puses argumenti, manaas aciis ir tukshi = nav patiesi, tad ir gruuti seedeet un domaat tukshaa istabaa bez argumentiem. man joprojaam nav viedoklja ne tur, ne shur...

BlekssVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 13:48

nu tad gaidam kad kirilam būs viedoklis un viņš spers ārā neapgāžamus argumentus! :) go Kiril, go!

KMVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 13:50

Izskatās, ka lielai daļai viedoklis par šo jautājumu priekš sevis ir jau sen noformulēts un tagad tiek vien piemeklēti vai attiecīgi interpretēti kaut kādi argumenti, lai sevi un citus varētu labāk par tā pareizību pārliecināt.

Domāju, ka šim jautājumam būtu jāpieiet vairāk racionāli, ne emocionāli un lieka gaudošana/acīmredzama propaganda liecina vien par to, ka trūkst kaut kā stabilāka un loģiski pamatotāka, pie kā turēties.

Tāpat ieteiktu ņemt vērā fakultātes domi, kura, cik sapratu, praktiski vienbalsīgi pieņēma lēmumu par fakultātes sadalīšanu 2 daļās. Un tie nav studenti, kas te pāris gadus apgrozās, bet cilvēki, no kuriem liela daļa te strādā pat desmitiem gadu. Un domē ir pārstāvji no visām fakultātēm, tāpēc nostādīt šo kā strīdu starp datorikas un pārējām fakultātēm nebūtu korekti.

Varbūt tas izklausās pesimistiski, bet, manuprāt, studentu iesaistīšana šajā diskusijā šobrīd notiek tikai tāpēc, lai pēc tam, kad fakultāte tiek sadalīta 2 daļās, studenti zinātu, ko tas priekš viņiem nozīmē un nevis tāpēc, ka mēs šeit spēlētu noteicošo lomu lēmuma iespējamā grozīšanā, tāpēc diez vai vajag par to pārāk iespringt.

Lai vai kā, gaidu vadības cilvēku diskusiju.

LauraVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 14:06

Mērķi vadībai un studentiem atšķiras, tāpēc nav brīnums, ja dome izvēlas sašķelties, bet studentijas lielākā daļa labprāt redzētu FMF fakultāti kā vienotu kopumu.
Man tomēr sāp, ja FMF fakultāti vēlas sašķelt naudas plūsmas, lielāka budžeta un jaunu darba vietu radīšanas dēļ.

GSVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 14:38

lielai daļai zinams, ka kkad septembra beigās/oktaobra sākumā tika izsludināta pieteikšanās kļūt par NATO sammita brīvprātģo! diez vai es būtu tur ticis, ja manā CV nebūtu ieraksts LU FMF Datoriķis

Jānis Dainis...Vērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 14:48

2 Blekss

Man prieks, par to, ka tu pabeigsi sho macibu iestadi / programmu laicig... man gan bus vel jamacas te (cerams) vel 3 gadi vismaz...
Tu sjkiet nepareizi saprati, es neesmu PAR atdalisanos, es vnk no raksta nopratu, KA - "lielie viri tur augsha" ir nobalsojusi PAR, un taakaa mes dzivojam ideala pasaule un savtigas intereses nepastav, tatad - tam ir kaut kads iemesls, kuru es vel neesmu dzirdejis, redzejis, taustijis vai ka savadak... Bet tads NOTEIKTI ir, KAMER, PRET argumenti vairak lidzinas populistiskiem saukliem.
Par stasanos darba - nevaig uzskatit visus cilvekus par muljkjiem... 1. skatas uz cilveka zinasanam un arejo veidolu NEATKARIGI no tas vietas, no kurienes vins ir nacis. Tik pat labi, es tev varu pateikt, ka 1/2 no pretendentiem lielos konkursos atsijaa delj CV formata. Vai tadel man bija jaiet par latv. val. skolotaju ?
Tu patiesam doma, ka JA datoriki atdalisies no FMF, PEKSHNJI darba deveju acis izglitibas kvalitate LU datorikjiem darba deveju acis kritisies, pietam STRAUJI?

GSVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 14:53

nu bet loģiski ka darba devēju nostāja pret kkādu tur datoriķi atsķirsies no nostājas pret FIZMATU!!!

kiVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 15:27

darba deveeji nav mulkji. vinju tachu redzees, ka shis LU datorikjis, ir tas pats LU fizmats.
sadaliita fakultaate nenoziimee sadaliitu SP darbiibu. kas liedz SP sadarboties, ja ir taada griba? kas liedz ignoreet sadaliishanos?

laura, nu veel jau ir jautaajums, vai studenti tieshaam labpraat redzeetu fakultaati taadu, kaa taa ir tagad. kaa jau teicu - man viedoklja veel nav, bet man ir sajuuta, ka daudziem studentiem ir pozitiiva nostaaja par iespeejamo sadaliishanos.

kas_par_sVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 15:38

varbūt datoriķi varētu uzreiz pievienoties ģeogrāfijas fak.?

andreassVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 16:10

nav jau pasaules gals, bet kas_par_s pateica trāpīgi :)

1 2 3 4 5 »
Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Decembris, 2023 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva