FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2009. gada 31. maijā 23:33 

Kā būt ar fizmati.lv? (44)

Lielākā daļa fizmati.lv lasītāju zina, ka Fizikas un matemātikas fakultāte ir sadalījusies, izveidojot Latvijas Universitātes 14to - Datorikas fakultāti. Laiks rādīs, vai šis solis tiešām dos ieguldījumu izglītības attīstībā, bet šobrīd atliek tikai pieņemt sadalīšanos kā faktu. Pārmaiņas fakultāšu izskatā noteikti ievedīs jaunas vēsmas studentu padomes dzīvē, un kā vienu no redzamākajām tā skars portālu fizmati.lv

Skarbā realitāte rāda, ka visus 4 portāla pastāvēšanas gadus lielāko artavu ir devuši datorikas studenti, kas ar savas fakultātes izveidi novērstos no iesāktā darba un, iespējams, tas būtu fizmati.lv gala sākums. Piedāvāju ieskatīties pāris iespējamākajos variantos un gaidu ieteikumus un idejas no apmeklētājiem.

1. Datoriķi, iespējams, izveidos savu mājas lapu un dzīvos pilnīgi nošķirti no fizmatiem, kuri savukārt cīnīsies ar esošo portālu. Noteikti abām pastāvošajām pusēm samazināsies lietotāju skaits un ir risks, ka nebūs motivācijas ne datoriķiem veidot savu lapu, ne fizmatiem uzturēt esošo. Protams, viss var mainīties ar kāda entuziasta atrašanu.

2. Datoriķi tomēr attīsta jau esošo mājas lapu un izstrādā kādu tehnisku risinājumu, piemēram, esošajam portālam divi dizaini, kur varētu pārslēgties no fizmatu lapas uz datoriķu un otrādi. Tas varētu nesamazināt lietotāju skaitu, bet sarežģīt gan orientēšanos lapā, gan darbu programmētājiem.

3. Papildināt iepriekš minēto punktu un piesaistīt dabaszinātņu bloka fakultātes, kas ir biologi, ķīmiķi un ģeogrāfi. Tādējādu tiktu izveidots portāls, kurā ir jaunumi no visām fakultātēm, kā arī iespēja filtrēt sev tīkamo informāciju. Jau līdz šim fizmati.lv ir rakstīti zinātniskie raksti, kas aptver ne tikai fiziku, matemātiku un datoriku, bet arī pārējos dabaszinātnes blokus. Šim variantam visvairāk redzu iespēju piesaistīt finansējumu gan no LU SP projektu konkursa, gan dažādām reklāmām, tādējādi nebalstot visu darbu tikai uz voluntārisma principiem. Ja šis variants varētu izdoties, tad tas noteikti būtu viens no lielākājiem portāliem Latvijā, kas atspoguļo zinātnes un datoru lietas, klāt visam pieliekot studentu dzīves odziņas.

Īsumā šie ir iespējamie veidi kā attīstīties, bet kā zināms nav tikai balts un melns, tāpat arī šie trīs varianti nav akmenī iecirsti. Svarīgākais ir izdomāt stratēģiju kā attīstīties.
Sadalīties un katram par sevi?
Vai rakstīt rakstus par zinātni?
Vai atspoguļot tikai studentu un studiju lietas?
Vai balstīt visu tikai uz voluntārisma principa?
Vai atmest tam visam ar roku?

Autors: Guntis Šmaukstelis  Apskatīt komentārus »

Balsis: 6, vidējais vērtējums: 4.5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Aprīlis, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
67 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva