FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

okVērtējums: - 0 +  | 02.12.2006 21:09

Nu raksts tiešām kvalitatīvs, protams tendēts uz fmf sadalīšanos, bet vismaz netiek mēģināts veidot priekšstatu, ka tiek apskatīti visu pušu argumenti, atšķirībā no Bēta murgojuma.
Man kā datz studentam ir pilnīgi vienalga vai ir datoriķi ir vienā fakultātē ar fiziķiem, matemātiķiem, opto, vai nav. Ja Borzovs uzskata, ka vajag atdalīties, tad gan jau viņam ir taisnība.
Visie šie dīvainie argumenti kādēļ nav jāsadalās ir izteikta zeļļu studentu neapmierinātība ar to, ka viņi daudz ko zaudēs, jo tomēr datoriķi ir tie, uz kā turas fizmati un, kas nes fizmatu vārdu.

BlekssVērtējums: - 0 +  | 02.12.2006 21:23

Ar nožēlu atzīstu, ka rakstu vēl pat lāga neesu izlasījis, bet tomēr atļaušos atbildēt uz iepriekšējo komentāru tā, kā es to redzu...

1.rindkopa - bēta murgojums - ātrumā pārskatot redzēju visus argumentus PAR atdalīšanos un man liekas ka Bēts pieminēja visus savā rakstā!

2. citēju; "Ja Borzovs uzskata, ka vajag atdalīties, tad gan jau viņam ir taisnība." lai arī neapšaubu Borzova kunga kompetenci šajā jautājumā, tomēr uzskatu, ka nav diez ko sakarīgs uzskats - Borzova kungs tā domā, tātad ir ok! Arī lieli un kompetenti vīri kļūdās reizēm! Vai tas notiek šobrīd - tas jāsaprot katram pašam.

3.Nepiekrītu apgalvojumam, ka datoriķi ir tie kas nes fizmatu vārdu utt. Par to liecina fakts, ka pēdējie 3 (cik man zināms) FMF SP priekšēdēji (neapšaubāmi uzskatu ka fizmatu vārdu nes FMF SP) nav datoriķi! Nepiekrītu, ka zeļļu studentu neapmierinātība ir tā, kas iekustina pretargumentāciju! Zem bēta raksta ir pietiekoši daudz datorikas studentu komentāru, kas izsaka vēlmi neatdalīties, tāpat ir datorikas studenti, kas man to ir apgalvojuši klātienē! Arī es esmu vien no tiem datorikas studentiem, kas vēlas iegūt fizmatu, nevis laikmetīgās inženierijas fakultātes diplomu...

Precīzāk un sīkāk varēšu argumentēt, kad sīki izpētīšu Borzova kunga rakstu!

TomazzVērtējums: - 0 +  | 02.12.2006 22:57

Pēc raksta izlasīšanas man ir radušies daži jautājumi un komentāri par Borzova kunga izteiktajiem argumentiem:

1. Kas īsti nosaka to, vai inženierzinātnes tiek konkrētajā augstskolā pasniegtas? Fakultātes nosaukums? Vai varbūt tomēr studiju programmas, kas tur tiek pasniegtas?

2. Datori Latvijā ienāca ar LU MII palīdzību. Ja nemaldos, LU arī bija pirmā universitāte Latvijā, kurā sāka pasniegt datorikas studiju programmu. LU arī nebūt nav neievērojamākā universitāte Latvijā, gan prestiža gan studentu skaita ziņā. Vai drīzāk nebūtu jāapšauba attiecīgo ierēdņu, kas nezin par datorikas studiju programmas eksistenci LU, kompetence un tiesības izlemt ar datorikas studiju programmām saistītus lēmumus?

3. Šogad Latvijā tika oficiāli ieviests e-paraksts. Tas, kombinēts ar digitālajām saziņas iespējām, varētu krietni vien atvieglot administratīvo darbu, tostarp arī drastiski samazināt ģeogrāfiskā attāluma nozīmi šajā jautājumā.

4. Atkal, vai inženierzinātņu statusu piešķir fakultātes nosaukums vai studiju programmas saturs?

Vēl neliela piebilde par 'ok' komentāru: Borzova kunga viedoklis uzskatāms par procesā iesaistīta un augsti kompetenta cilvēka viedokli, taču noteikti ne par vienīgo un galīgo. Augstskolas studenta vecuma cilvēkam ir tiesības, varētu pat teikt - pienākums, pašam apskatīt un izsvērt visu iesaistīto pušu argumentus un uzskatus, un galu galā nonākt pie sava viedokļa, nevis akli sekot kāda cita, lai cik arī šajā jomā kompetenta, cilvēka teiktajam.

hemmVērtējums: - 0 +  | 02.12.2006 23:07

Borzovs vienkarši grib būt kādas fakultātes dekāns... un viens no veidiem kā to izdarīt ir uzjaisīt jaunu fakultāti...

Arī iepriekš Borzova izreklamētā I līmeņa programmēšanas studiju programma manuprāt ir pilnīgi garām, jo

1) studiju semestri ir nesamērīgi, 2. semestrī ir jāmācās galvu nepacēlušam, savukārt 3. semestrī vienkārši nav ko darīt... tikai reizi nedēļā aizej uz programminženērijas lekciju un pieraksties... Godīgi sakot es šajā semestrī nejūtos ka būtu kaut ko iemācījies, pat vēl vairāk, esmu iespējams esmu regresējis...

2) Visa programma ir tendēta uz Programmētājiem, taču tie kas iegūs administrātora diplomu arī mācās C++, Datu struktūras, programminženeriju un citas lietas, kas principā tīklu adminam nav vajadzīgas...

3) Kaut kāds stulbs prakses semestris... atgādina kā kaut kādā arodvidusskolā vai koledžā kur lai iegūtu mehāniķa kvalifikāciju vajag iet strādāt par veltu pus gadu... man tas liekas neizmērojami smieklīgi un nožēlojami... respektīvi iznāk ka arī 4. semestrī es neko prātīgu neizmācīšos... tā teikt vesels gads izčakarēts... nez kāpēc man vai valstij vajadzētu maksāt studiju maksu par diviem nožēlojamiem semestriem???

P.S. ja borzovam vēl tas neienāca prātā, tad varbūt FMF datorikas nodaļu neaicināja apspriesties par budžeta vietām citu iemeslu dēļ nevis tādas formalitātes dēļ ka nav savas fakultātes???

P.S.S. Vai tad mums maz vai budžeta vietas??? vai tad maz stipendijas, ka pat cilvēki ar 6,4 ballēm vidējo pagājušajā semestrī šosemestr dabū divus mēnešus stipendiju???

Tas taču ir smieklīgi, datorikas nodaļas kvalitāte krītās... Padomājat taču par to...

OasisVērtējums: - 0 +  | 02.12.2006 23:09

Iedomātās fakultātes nosaukums ir vairāk nekā briesmīgs...

andreassVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 01:34

Manuprāt, komentos pēc Bēta raksta tika atspēkoti visi argumenti par sadalīšanos. Vēl aizvien neredzu nopietnu iemeslu :)

kristersVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 02:06

datorikji ir totaalaakie lohi, reti kursh tur vispaar kautko saprot no datoriem ..
es nevaru saprast kaadeelj tiem idiotiem ir pieshkjirtas tik daudzas budzeta vietas , nerunaajot par to ka cilveeks kursh knapi var izliist uz 4 tiek pie stipendijas...
LU datorikji vispaar ir suuda veerti , labi ja viens no simts datorikjiem kautko tieshaam saprot.. nost ar tiem cirvjiem

DemokraatsVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 02:11

Es laikam esmu to skaitā, kam ir pilnīgi vienalga, vai atdalīsimies vai nē, bet daudzējādā ziņā, cik noprotu, Borzova kungs uztraucas par finansējumu, kam ir liela nozīme mūsdienās. Un tas ir ļoti liels iemesls apdomāties.

antikristsVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 02:33

skaitļos, mīļais Demokrāt ]:)

LuusiicVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 03:14

krister, ciešanas eksistē, tu laikam esi ekonomists pats?

Borzova kungs, ar lielu nepacietību gaidu mūsu (studentu) tikšanos ar Jums, lai uzdotu jums DAUDZ jautājumus! Taču nevēlos šos jautājumus šobrīd atklāt, lai Jums būtu laiks uz tiem sameklēt atbildi, aicinu arī pārējos paturēt "trumpjus" pie sevis!

Andris PriedeVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 03:15

(blekss)bēta murgojums - ātrumā pārskatot redzēju visus argumentus PAR atdalīšanos un man liekas ka Bēts pieminēja visus savā rakstā!

Jā Bēta rakstā bij pieminēti +/- visi šie par un pamatota kāpēc tie nav spēcīgi argumenti, bet šajā rakstā par visiem Bēta apgalvojumiem ir paskaidrots kapēc tie nav spēcīgi.

(Blekss)Nepiekrītu apgalvojumam, ka datoriķi ir tie kas nes fizmatu vārdu utt. Par to liecina fakts, ka pēdējie 3 (cik man zināms) FMF SP priekšēdēji (neapšaubāmi uzskatu ka fizmatu vārdu nes FMF SP) nav datoriķi!

Pirms Vitas bij Fufuks, kas tajā laikā vismaz bija programmētājs.

(blekss)Zem bēta raksta ir pietiekoši daudz datorikas studentu komentāru, kas izsaka vēlmi neatdalīties, tāpat ir datorikas studenti, kas man to ir apgalvojuši klātienē!

Zem bēta raksta ir 98 komentāri. Demokrātija saka, ka svarīgs ir vairākuma viedoklis un tas būtu vismaz puse no aptuveni 1500 studentiem(nevēlos meklēt precīzu skaitli. Piedodiet). Vai tu blekss esi 100% pārliecināts, ka vismaz puse ir apgalvojusi par neatdalīšanos?

(blekss)kas vēlas iegūt fizmatu, nevis laikmetīgās inženierijas fakultātes diplomu...

Ja tev svarīgs ir, lai uz diploma būtu rakstīts Fizmats, tad ir vēl matemātikas nodaļa, fizikas nodaļa un vēl optometri

(Tomazz)Vai drīzāk nebūtu jāapšauba attiecīgo ierēdņu, kas nezin par datorikas studiju programmas eksistenci LU

Ja tu pateiksi ierēdnim, ka viņš ir stulbs jo nezin par datoriķiem, tad nekādu naudu tu nesaņemsi. Pie vainas ir tas, ka Datorikas nodaļa nav pietiekami reklamēt.

(hemm)studiju semestri ir nesamērīgi, 2. semestrī ir jāmācās galvu nepacēlušam, savukārt 3. semestrī vienkārši nav ko darīt... tikai reizi nedēļā aizej uz programminženērijas lekciju un pieraksties

Tas dod tev iespeju no trešā kursa sāk strādāt savā specialitātē, lai iegūtu papildus bakalaura grādam arī darba pieredzi. Un jaunajā datorikas programmā visos semestros ir jādabūn 20 kredīti.

(hemm)Kaut kāds stulbs prakses semestris...

Darba devējiem vajag darbiniekus ne tikai ar teorētiskām zināšanām, bet arī ar pieredzi. Un LU uzdevums ir gatavot darbaspējīgus bakalaura grāda ieguvējus.

(hemm)Tas taču ir smieklīgi, datorikas nodaļas kvalitāte krītās... Padomājat taču par to...

Pie studiju kvalitātes uzlabošanas var strādāt arī studenti, diemžēl viņi to dara laikam nelabprāt, ja var ticēt Borzovam. Nepatīk, tad ej uz palīdzi uzlabot studiju kvalitāti.

(hemm)Visa programma ir tendēta uz Programmētājiem, taču tie kas iegūs administrātora diplomu arī mācās C++, Datu struktūras, programminženeriju un citas lietas, kas principā tīklu adminam nav vajadzīgas...

Cik man zināms, tad datorikas bakalauru beidzot studenti nav tik augsti programmētāji, lai kļūtu par mega koderiem. Bet programmēšana tāpātās, kā matemātika iemāca strukturētu un loģisko domāšanu, kas noteikti noderēs arī tīkla adminam. Nepatīk netā atrod pāris manuāļus par tīkla administrēšanu un tas būs daudz ātrāk nekā iet cauri bakalauram.

Viss augstākminētais ir tikai mans precizējums, lai atkal nerastos situācija, ka cilvēki izdara izvēli balstoties uz nepareiziem apgalvojumiem.
Ja nu tomēr kaut kur esmu kļūdījies, tad lūdzu paziņojiet par to un būtu priecīgs, ja kāds admins nepareizo precizējumu izvāktu.

Ēriks Klotiņš | www.whatericthegreatdoes.infoVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 03:20

Vienīgie sakarīgie iemesli, ko es uzskatītu par pietiekamiem argumentiem, lai datoriķi veidotu paši savu fakultāti, ir studiju kvalitātes celšana, sadarbība ar ārvalstu universitātēm un finansējuma palielināšana.

Pie kam studiju kvalitātes celšanā vajadzētu iekļaut stipendiju jautājumu, jo ko var runāt par studiju kvalitāti, ja studenti apmeklē tikai "svarīgākās" lekcijas un pārējo laiku pavada piestrādājot dažādos kaktu kantoros.

Man kā datoriķim, kas mēģina "nekodēt kaktā", bet apgūt kko tiešām jaunu un noderīgu būtu svarīga iespēja aizbraukt kādā apmaiņas programmā.
Pie kam akadēmiskas izglītības neatņemama sastāvdaļa ir studentu dalība starptautiskos workshopos un konferencēs. Arī par to vajadzētu padomāt..

LuusiicVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 03:22

Andri, tu, protams, esi centies, bet arī tavi argumenti ir nepārliecinoši...

Andris PriedeVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 03:28

es necentos pierādīt kādu viedokli es tikai vēlos, lai FMF studentiem netiktu radīts priekšstats par dalīsanos izmantojot nepatiesus viedokļus.

Pēc šī raksta man vēljoprojām nav skaidrs dalīties vai nē un es ceru, ka pēc tikšanās ar vadību es noskaidrošu, ko tad es īsti atbalstu, un tad arī es visiem kas gribēs zināt pateiksu savu viedokli.

Erikam ir taisnība un vajag piesaistīt ārzemju augstskolas, bet viņām visticamāk nav laika skriet cauri studiju programmai vai mūsu vēsturei. Tās izskrien cauri fakultāsu sarakstam un neatrod LU datoriķus. Protams tas nav apstiprinats fakts, tā ir tikai hipotēze.

LuusiicVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 03:37

Jā, es arī piekrītu Ērikam un es ĻOTI gaidu tikšanos ar Borzova kungu! Man ir daudz sakāmā attiecībā uz argumentiem...

ANsisVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 03:50

Mazliet par argumentiem:

1. Vai tad Latvija Universitātē nav optometrijas? Šķiet, ka viņiem tas pārāk netraucē, ka nav atsevišķas fakultātes.

2. Protams, ka tā ir ierēdniecības vaina, kad viņu nezināšanas dēļ, datorikas nodaļa nesaņem kaut kādu finansējumu. Bet kāpēc gan tērēt laiku, lai cīnītos ar, un vairākkārtīgi ciest no tā, ja ir citi risinājumi.

3. Elektroniskais paraksts, protams, varētu atvieglot dažādas formalitātes, bet, cik zinu, šī sistēmas ieviešana nav pārāk labi pārdomāta (vēl nesen premjers un pasta ģenerāldirektors bija vienīgie cilvēki Latvijā ar elektronisko parakstu, un nezinu, vai kas ir mainījies).

Katrā ziņa, nepārprotami, atdalīšanās galvenais iemesls ir finanses. No kurām lielākoties labumu iegūs datorikas nodaļa (un, pieļauju, tās darbinieki). Cik saprotu, pārējo nodaļu finansējums varētu samazināties jo samazināsies fakultātes finansējums.

"Arī studentu rosību Raiņa bulvārī 19 īsti nemana."
Protams. Kad es sāku studēt, gaiteņos vismaz vēl krēsli bija. Nav jau vietas kur tiem studentiem rosīties. Tā fakta dēļ, ka studijas ir pašā Rīgas centrā, ja gadījumā starp divām lekcijām ir viena brīva, studenti parasti izvēlas nesēdēt Universitātē un nemācīties. Jā, galvenais iemesls, kāpēc mēs šeit esam, ir zinību gūšana, bet problēma ir tā, ka students nav no ārpuses īpaši motivēts uzturēties Universitātē. Un tāda ir tā realitāte, ka mājās/kopmītnēs daudzi nevelta gandrīz vispār laiku mācībām. Plus vēl datorikas nodaļā cilvēku skaits vienā kursā ir tik liels, ka netiek sekots līdzi, vai studenti tiešām mācās. Ir pārāk daudzi priekšmeti, par kuriem var atcerēties tikai sesijā. Īsāk sakot, vajag padomāt, kāpēc nemana tos studentus.

Manos pirmajos kuros bija visai daudz cilvēku, kas nāca uz Universitāti kaut vai tādēļ, ka tur varēja satikt savus draugus. Un pat tādā veidā varēja daudz ko iemācīties. Studiju dzīve noteikt ir kas vairāk par vienu vienīgu zinību gūšanu.

Jā, kāpēc gan neveidot vienu kopīgu studentu padomi, kaut vai ja fakultātes sašķeļas. Mana prognoze: pienāks gads, kad kādiem studentiem kaut kas nepatiks, un šī padome sašķelsies. Bet tas gan nenozīmē, ka kaut kad tās nevar kļūt par ļoti draudzīgām divām padomēm. Tiem cilvēkiem, kuriem padome šķiet galvenais arguments pret sašķelšanos, neieteiktu ticēt tam, ka tā ilglaicīgi spēs strādāt aptverot divas fakultātes. Piekrītu prof. Borzovam, ka lielāks cilvēku bars ne vienmēr spēj paveikt vairāk.

Es ticu, ka vārds "Fizmats" kaut ko nozīmē darba devēju vidū. Bet, piedodiet, ja tu savam darba devējam saki, ka es beidzu Laikmetīgo inženierzinātņu fakultāte un paskaidro, ka tā senāk bija daļa no Fizikas un matemātikas fakultātes un ka cilvēki jau ir tie paši, viņš diez vai teiks: "Nē, ja fakultātes nosaukums ir cits, tad tu neesi tik gudrs kā fizmati". Protams, ir neskaitāmi cilvēki, kam tā ir goda lieta, tai skaitā man.

Es negribētu piekrist, ka datorika ir "bez šaubām" ir inženierzinātne. Kā ir rakstīts arī iekš Fizmati.lv, datorika sastāv no CS, SE, IS, IT, CE. Nezinu gan vai Computer Science sevī satur īpaši daudz inženieriju, it sevišķi jau tā, kuru sauc par Theoretical CS. Tā kā pats jūtos piederīgs tieši šai sfērai, tad par to arī plašāks stāsts.

Es studēju datorzinātnes, un attiecīgi liela daļa manu lekciju kursu bija ļoti teorētiski. Liela daļa pasniedzēju lasīja lekcijas arī matemātikas nodaļā. Man gribētos vaicāt, vai tiešām viņiem nepaliks saskarsme un Universitāti grūtāka, ja būs vienlaicīgi jāstrādā divās atšķirīgās fakultātēs. Bet, cik zinu, tad jaunā mācību programma, pēc kuras pirmkursnieki mācās jau otro gadu, ietver krietni mazāk matemātikas, un šādu pasniedzēju drošvien kļūs mazāk.

Un es gribu zināt, vai atgriežoties inženierzinātnei LU, no tās nepazudīs teorētiskā datorzinātne. Labi, ir jau cilvēki, kas ar to nodarbojas LU MII, bet jauni kadri tad jau noteikti drīzāk nāks no FMF, nevis LIF.

Un es domāju, ka šī CS izspiešana jau notiek. Bet ko tu padarīs, ja tāds ir Latvijas darba tirgus un studenti tomēr domā, ar ko viņi nākotnē pelnīs naudu. Atvainojiet tie, kas ļoti vēlās redzēt datroiķus blakus pārējiem fizmatiem, bet fakultāte tiešām jau ir sadalīta. Neesmu strādājis par programmētāju, tāpēc varu kļūdīties ne arī kādas datorsistēmas uzturētāju. Vai tad vidusmēra programmētājam vai administratoram ir nepieciešamība pēc dziļām matemātikas zināšanām? Ja tu gribi, būt kas vairāk kā vidusmēra (un es ceru, ka lielākā daļa grib), tad gan. Bet vai ekonomistiem, vai ķīmiķiem ir kas savādāks. Arī tur kārtīgam speciālistam vajag zināt matemātiku pamatīgi.

Es gribētu, lai fakultāte turētos kopā, es gribētu, lai būtu augstāka studiju kvalitāte, un es gribētu visādas citas lietas. Bet virziens, kādā progresē datorika, ir prom no matemātikas. Un tas ir dēļ situācijas valstī, nevis pāris cilvēku iegribām.

Pēteris JVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 12:41

Vēl 2 gadus atpakaļ, kad pasaulē jau sākās Linux/Unix veidīgo sistēmu dominēšana serveru risinājumos LU šķiet nebija neviena priekšmeta par šīm lietām. Un šī bija tieši studentu iniciatīva, kas aizbraukuši uz kaimiņu Lietuvu un runājot ar studentiem noskaidroja ko tur māca un kas no tā viņiem dzīvē ir derīgs. Atgriežoties atpakaļ un parunājot ar prof. J.Bičevski viņš un datorikas nodaļa izveidoja LU Linux centru. Manuprāt, šis ir tiešs piemērs, kā studenti (tobrīd FMFSP biedri) ceļ studiju kvalitāti. Arī jauna studiju programma datoriķiem tika veidota ar SP atbalstu. Turklāt viens no tās tiesīem mērķiem ir konkurēt ar RTU DitF programmu.

Ja kādu nepasauc pie naudas dalīšanas, tad tam ir kāds cits iemesls. Un pat ja pēc kāda laika varētu teikt, ka netika pasaukts lielākās Datroikas fakultātes dekāns, arī tad naudas dalītāji varētu izdomāt attaisnojumu kāpēc.
Kas man nav skaidrs, tad kāpēc tika "pakāsts" Latnets un NIC? Vai arī kamdēļ tam vispār vajadzēja būt saistītam ar LUMII?

Ēriks Klotiņš | www.whatericthegreatdoes.infoVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 16:21

Tas protams ir labi, ka LU ir savs Linux centrs, taču neesmu manījis nevienu B un C daļas priekšmetu, kas būtu tendēts uz *nix apgūšanu (vismaz vecajā programmā)..
Tādēļ nedomāju, ka Linux centrs kkadā veidā ceļ studiju kvalitāti datoriķos..

pi | to EriksVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 17:29

Starp citu arī jaunas fakultāts izveidošana nekādā veidā necels studiju kvalitāti esošajiem studentiem :)

JO studiju programmas ir akreditētas un to saturu esošiem studentiem var mainīt ļoti minimāli.

k. | to EriksVērtējums: - 0 +  | 03.12.2006 22:13

hmm...diezvai esi peetiijis, shobriid vien katru 4dienu Linux Centraa norit Linux speceminaars. un pirmajam kursam pavasara semestrii jau otro gadu buus Opereetaajsisteemas II jeb Linux pamati - 2 jauni priekshmeti, tieshaa veidaa saistiiti ar Linux Centra rashanos.

1 2 3 4 5 »
Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2023 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
4567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva