Atceries, kā bija, kad Nokia N97 tikko bija iznācis pirms diviem ar pusi gadu? Atceries, kādi bija pirmie iespaidi par to? Es atceros.
Šis tālrunis nonāca manā īpašumā uz testa laiku - divām nedēļām, tvītotāju pasākumā "TweetUp 02", kuru organizēja sociālajos medijos pazīstams cilvēks - Artūrs Mednis. Bet ne jau par tvikšanos šeit ir runa, bet gan par pašu tālruni. Lai gan laiks jau ir pagājis, kopš nācās to atdot, bet iespaidi ir palikuši, un ir salīdzinoši labas atmiņas par to.
Todien pasākumā es dzirdēju no citiem testētājiem ne visai labas atsauksmes par šo tālruni, bet es tomēr riskēju un pieteicos to palietot.
Pirmie iespaidi
Kad to dabūju savās rokās, tad, ilgi negaidot, atvēru vaļā iepakojumu, un ieliku iekšā savu SIM karti, lai jau sāktu baudīt 21. gadsimta labumus. Pirmais, ko izmēģināju, bija interneta lietošanas ērtums. Biju ļoti apmierināts līdz brīdim, kad izdomāju piezvanīt uz LMT info tālruni, lai uzzinātu tekošo rēķinu, un izrādījās, ka mani divu stundu prieki maksājuši ap 10Ls. Tātad, pirmā mācība - pirmā lieta, kas ir jāizdara, lietojot šāda veida tālruni, noteikti ir jāuzliek cits pārlūks (lietoju Opera Mini). Pa ceļam uz mājām sāku testēt arī to, kā strādā GPS. Pirmais iespaids nebija diezgan spožs, jo atrašanās vietu tas man norādīja vienu kvartālu nostāk. Bet tas sīkums. Braucot autobusā, GPS strādāja lieliski.
Nākamajā dienā sāku vairāk pētīt, kas tad lācītim vēderā.
Tehniskie parametri
Tālrunis darbojās ar S50 5th Edition operētājsistēmu, tam ir TFT skārienjūtīgais displejs ar labu izšķirtspēju (640x360 px ar 16:9 proporciju) un ar patīkami lielu ekrāna izmēru - 3,5 collas. Tālrunis ir ideāls Web lapu pārlūkošanai, attēlu un filmu vērošanai un vēl citām iespējām, ko tas piedāvā. Šajā tālrunī ir izmantots ARM11 procesors ar 434 MHz takts frekvenci un 128MB programmu atmiņas, kā arī 32GB iebūvētās atmiņa, kurā var glabāt visu, ko vien vēlies.
Kopumā ņemot, tālrunis man likās ļoti ērts, viegli lietojams. Ar pilno QWERTY klaviatūru bija viegli rakstīt ne tikai SMS, bet arī e-pastus.
Home Screen
Nebiju pieredzējis iepriekš tādus tālruņus, kas piedāvātu tik daudz funkciju, pat nenospiežot kādu pogu, piemēram, tas, ko Nokia ir nosaukuši par Home Screen. Home Screen ir trīs rindu un divu kolonnu liels horizontālā stāvoklī un attiecīgi sešu rindu liels vertikālā stāvoklī. Neatkarīgi no tā, kā tiek pagriezts tālrunis, nekas nepazūd. Uz Home Screen var uzlikt gan dažādas aplikācijas, gan īsceļus. Pēc noklusējuma tajā ir pulkstenis, kuru, protams, var dizainiski izmainīt, kā arī kalendārs un profilu izvēlne.
Home Screen saturs ir ļoti viegli pārveidojams un lietojams. To var saregulēt tā, kā katram cilvēkam ērtāk. Piemēram, es savu Home Screen biju aizpildījis ar īsceļiem, e-pasta, mūzikas atskaņotāja un laikapstākļu sīkrīkiem. Attiecīgi, uzreiz pa rokai ir viss, ko vēlos lietot.
Internets Tavā kabatā
Nākamā lieta, ko vēlētos pārrunāt, ir Web pārlūkošana. Atkal bonuss tāds, ka ir liels ekrāns. Šo pašu portālu www.fizmati.lv varēja lasīt un pārskatīt perf ekti, nemokot acis ar sīkiem burtiem. Arī Youtube video varēja skatīties bez problēmām. Bija tik neliela aizķeršanās ar interneta lietošanu skolā. Izmantojot LU-WIFI tīklu, nācās no sākuma internetu atvērt ar parasto pārlūku, ievadīt lietotāja datus, un tikai tad turpināt lietot Opera Mini. Bet citiem lietotājiem, kas nav no LU, tas nesagādās problēmas, jo šaubos, ka tie veidos savienojumu ar kādu no Latvijas Universitātes tīkliem.
Protams, ļoti patīkami bija arī tas, ka tajos brīžos, kad klēpjdators jau bija "nomiris", varēju ātri iemest aci telefonā un, piemēram, noskaidrot, cikos būs tuvākais autobuss uz mājām, vai kurā kabinetā notiek sēde. Ātri, ērti, pat uzziņu dienesti nav vajadzīgi.
Kartes un GPS
Šī laikam bija lieta, ko izmantoju visbiežāk. Bija vietas, kur GPS iekārta neatrada savienojumu ar satelītiem, bet tas tik un tā netraucēja pārlūkot karti.
Braucot automašīnā, kad GPS bija ieslēgts, pat brīdināja par to, ka tiek pārsniegts ātrums. Protams, tālrunis nevar būt tik gudrs un pārzināt visas vietas, kur ir iespēja braukt arī ar 70 km/h pa pilsētu.
Lielākais tests GPS iekārtai tika veikts, kad braucu uz Liepāju. GPS diemžēl tikai apmēram 30% gadījumos varēja parādīt atrašanās vietu. Klaja lauka vidū ik pa laikam tomēr noķēra savienojumu un varēja arī aprēķināt aptuveno laiku, cik ilgi vēl jābrauc.
Multimediji - attēli, video un audio
Šim tālrunim ir iebūvētā 5 megapikseļu kamera ar 2592x1944 lielu bilžu izšķirtspēju, Carl Zeiss optiku, kā arī ar zibspuldzi. Dienas laikā fotogrāfējot, attēli sanāca ļoti labi. Lai gan gadījās arī nedaudz miglainas bildes, bet par to sūdzēties nevar. Pārsūtot bildes datorā, tās saglabāja to pašu labo kvalitāti. Fotogrāfējot naktī ar zibspuldzi, bildes nesanāca īpaši labas, bet tāpat - augšupielādēšanai internetā pietiekami laba kvalitāte.
Pamēģināju arī skatīties filmas šāda izmēra ekrānā un par šo lietu biju iepriecināts, jo gan skaņas, gan attēla kvalitāte bija ļoti laba un, braucot sabiedriskajā transportā, varēja kavēt arī šādi savu laiku.
Mūzika
Skaņas kvalitāte bija laba. Vienīgais, kas varētu traucēt mūzikas baudīšanu, ir austiņas, kas nāk komplektā ar tālruni. Bet šīs austiņas var aizstāt ar jebkurām citām austiņām, jo ir parastā 3.5mm audio izeja.
Vēl šādi tādi sīkumi par citām iespējām
Noderīga likās lieta, ko sauc par FM Transmitter. Kad to ieslēdz un noregulē uz kādu FM frekvenci, tad, uzliekot automašīnā attiecīgo frekvenci, N97 raidīs radio frekvencē to, kas skan Mūzikas Atskaņotājā. Vienkārši perfekta lieta, kas vienmēr ir līdzi un darbojās jebkur. Diemžēl neiepriecināja, ka reizi pa reizei pazuda signāls no tālruņa, kas lika klausīties čarkstoņā, bet vairumā gadījumu mūziku varēja klausīties bez problēmām.
Tālrunis, kas aizstāj datoru
Tā kā tam ir liels ekrāns, to tiešām varētu pat aizstāt ar datoru. Ļoti ērti bija lietot Adobe Reader, lai lasītu mācību konspektus un mācītos kontroldarbiem utt.
Tomēr ir arī pāris lietas, kas ne tik ļoti iepriecināja. Tas ir saistīts ar programmām, par kurām diemžēl vēl papildus ir jāmaksā, piemēram, par ceļu plānotāju kartēm. Arī Adobe Reader ir tikai 15 dienu izmēģinājuma versijā. Arī QuickOffice ir par attiecīgu samaksu.
Iespējams, ka būtu vēl daudz ko rakstīt par pieredzi ar šo telefonu, bet es tā domāju, ka šis apskats jau tā ir izvērties daudz par garu, tāpēc arī šoreiz tas arī viss.
2011. gada 22. novembrī 12:27
Nokia N97 atskats — pirmie iespaidi (3)
Autors: Roberts Rožkalns Apskatīt komentārus »
Balsis: 2, vidējais vērtējums: 5