Tā kā pēc jaunā gada PVN pacelsies, tad tēta ideju nopirkt ārējo cieto disku pirms 01.01.2009 atbalstīju. Izvēle krita par labu Verbatim MediaStation Pro, kas gan maksā 160 Ls, kas ir par 50 Ls dārgāk nekā Media Station (kā ievērojāt - bez "Pro"), tomēr ērtības ir vērtības - WiFi cietajam diskam pilnīgi noteikti ir ērta fīča.
Par dizainu jāsaka - glīts, atturīgs. Melna kastīte ar apaļotām formām. Priekšpusē atrodas 4 mazas atskaņošanas kontroles podziņas, ieslēgšanas poga un 3 stāvokļa LED indikatori, aizmugurē - kaudze ar pieslēgvietām. Tur ir gan komponentu video izeja, gan ierastais 'banāns' - kompozītā video izeja, gan s-video un pat HDMI (ne-Pro versijai tāda brīnuma gan nav). Tāpat arī pieejama stereo audio izeja (kopā ar kompozītu video), optiskais un koaksiālais 5.1 audio. Turpat var pieslēgt arī divas citas USB iekārtas (kas, starp citu, testu ar dažādu firmu flašiem mierīgi izturēja), barošanu un RJ45 tīkla vadu.
Pirmais iespaids visnotaļ pozitīvs.
Tā nu tiku no veikala mājās, izpakoju un uzreiz pieslēdzu pie strāvas un televizora, kā arī pieliku bezvadu antenu un ieslēdzu. Tas jau uzreiz bija pieslēdzies bezvadu tīklam (nē, nē, paroles atlauzt tas nespēj, tādas vienkārši nebija) un bez jebkādas konfigurēšanas tika klāt visām manām Win Vista šārēm (diemžēl nespēju rast šim vārdam labskanīgu latviskojumu). Filmas izskatās ļoti labi, jāsaka, pat labāk, nekā datora ekrānā. Viss notiek ātri un vienkārši.
Vēlāk sāka parādīties iekārtas mīnusi - galvenais jautājums - kā tur kaut ko ierakstīt? Līdzi esošais manuālis sastāv no viena atvēruma 6 valodās, kurā nekas par uzstādīšanu, konfigurēšanu nav teikts, tikai kaut kāds garantijas apraksts. Līdzi nākošajā diskā ir tikai win98 draiveris un jau plašāki manuāļi 6 valodās. Diemžēl gan tajos ir tikai pamatinformācija, kas dod ieskatu specifikācijā, pieslēgšanā pie datora (nav aizmirsts par linux un MAC lietotājiem) vai tīklā, šāru uzstādīšanā, kā arī nodaļa, kas saucās 'Basic setup'. Diemžēl tur neko par troubleshooting atrast nevar. Verbatim mājaslapā arī neko vairāk atrast nevar, izņemot to, ka šis ir vienīgais uz multimedijiem tendētais firmas produkts.
Ideja: kaut kur iestatījumos redzēju FTP servera iespēju. Tas derēs. Adrese kāda? Atrast jau atradu pie tīkla iestatījumiem, bet kā lai to izdara parasts lietotājs? Nezinu. Nu, vienalga - vismaz man ies - ar ļaunu smīnu nodomāju un aplauzos. Ftp met erroru: Server is busy.
Ko tālāk?
Tālāk slinkums visu tik sīki uzskaitīt, bet sekoja vēl kaudze ar problēmām:
Neatskaņo .flv. un .mkv - visi iepiratizētie HD video jāpārkonvertē.
SMB protokols darbojas tikai virzienā 'ārējā_iekārta' --> 'Cietais_disks' - neparocīgi. Ja reiz tīkla disks, tad gribas arī pieejamību tīklā.
Verdikts:
Visnotaļ funkcionāls rīks, kas sajūgs visas mājas iekārtas vienā tīklā un dos iespēju skatīties filmu uz liela ekrāna, izspiežot līdz full HD (1080p) kvalitāti, pilnīgi aizmirstot par iespēju rakstīt disku un atskaņot to DVD atskaņotājā, kuru, godīgi sakot, tagad var arī izmest. Turklāt iegūstam arī 500 Gb lielu noliktavu iecienītākajām filmām, foto un mūzikai.
Tagad par mīnusiem. Vienīgā iespēja saprast, kas tur iekšā notiek, ir tikai caur TV, jo ne pašam diskam, ne pultij ekrāna nav. Trūkst smalkākas informācijas par tehniskiem sīkumiem.
Ja jautātu - ieteiksi, neieteiksi? Teikšu - pagaidi, kad būs jaunāka versija ar mazāk mīnusiem vai arī cena kritīsies. Tad būs tik tiešām oga mājas multimediju tīklā.
2009. gada 13. janvārī 10:01
Verbatim Media Station Pro (6)
Autors: Uģis Lazdiņš Apskatīt komentārus »
Atslēgvārdi: ārējais cietais disks, verbatim
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0