Interesanti!
Super raksts! Ne vella gan nesapratu, bet super tā vai tā! :D
3. dīvainība: Vienlaicības relativitāte Vienlaicības relativitāte ir ideja, kas paredz, ka tas, vai kādi divi notikumi notiek vienlaicīgi vai nē, nav viennozīmīgi nosakāms – tas ir atkarīgs no novērotāja. _________________________ Šis ir attiecināms tikai uz to kādā secībā notiek kkādi notikumi? Vai arī fizika apskata līdzīgas "dīvainības", ka tas vai notikums vsp notiek/nenotiek ir atkarīgs no novērotāja?
Ja notikums notiek, tas vienkārši notiek, ja ceļošana laikā tiek izslēgta. Tikai ja attālinātos no šī notikuma cēloņa ar gaismas ātrumu, būtu iespējams nepiedzīvot sekas. Tas, ka notikums vienam novērotājam notiek, bet citam nē, nav iespējams. Tādas ir manas domas, balstoties uz veselo saprātu. Bet protams ir speciāli gadījumi, kad ir iespējams nekad nenovērot notikumu, teiksim, aiz notikuma horizonta, jo nokļūstot tā otrā pusē, gaisma atpakaļ vairs nevar atgriezties. Tātad neko īsti nevar viennozīmīgi apgalvot. Fizika apskata iespējamības, kas mums pat sapņos nav rādijušās, noteikti arī to, vai notikums notiek vai nenotiek vienam vai otram novērotājam tajā pašā visumā, es tikai neko speciālu par to neesmu dzirdējis/lasījis. Varbūt kāds cits?
Lai novērotu sprādzienu pirms raķetes palaišanas raķetes vidējam ātrumam vajadzētu tak pārsniegt gaismas ātrumu FIRE)---->x---->BoM! Un arī tikai tad šis efekts būru novērojams aiz kāda punkta x.