FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2014. gada 25. oktobrī 19:29 

Bezmaksas redzes pārbaude Optometrijas centrā (0)

Katru rudens semestri Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa Ķengaraga ielā 8 aicina interesentus uz bezmaksas redzes pārbaudēm, ko veic Optometrijas profesionālās maģistrantūras studiju programmas pēdējā kursa studenti klīniskās prakses ietvaros. Tāpat kā iepriekšējos gados, no septembra līdz janvāra sākumam plānojam veikt aptuveni 300 bezmaksas redzes pārbaužu.

Redzes pārbaudes tiek veiktas profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmas „Optometrija” Klīniskās prakses III ietvaros un tās laikā students profesionāla pasniedzēja uzraudzībā rūpīgi pārbauda apmeklētāju redzes funkciju kvalitāti (piemēram, redzes asumu, dinamiskās funkcijas, telpisko redzi, krāsu redzi, acs iekšējo spiedienu, acs vispārējo anatomisko veselību), nepieciešamības gadījumā tiek izrakstīta recepte briļļu iegādei (attiecībā uz kontaktlēcām var tikt doti noderīgi padomi turpmākai lietošanai), sniegts konsultanta slēdziens vai mutiskas rekomendācijas. Jaunie optometristi palīdz noskaidrot arī diskomforta vai problēmu cēloni, nepieciešamības gadījumā iesakot vēl kādu speciālistu.

Jo īpaši aicinām uz redzes pārbaudēm Latvijas Universitātes darbiniekus un studentus, kā arī visus citus interesentus, kuri ir ar mieru veltīt 1 stundu sava laika, lai palīdzētu studentiem mācību procesā, pretī saņemto konsultācijas, padomus vai briļļu recepti.

Redzes pārbaudes notiek pirmdienās un trešdienās no plkst.10.00 līdz 16.30 (sākums pēdējai vizītei) katru rudeni no septembra līdz janvāra sākumam. Lai pierakstītos uz vizīti, lūgums zvanīt pa tālruni: 67260822. Ieslēdzoties automātiskajam atbildētājam, jāatstāj savu vārdu un telefona numuru, lai mēs varētu atzvanīt un norunāt jums ērtu vizītes datumu un laiku. Var arī rakstīt vēstuli ar savu vārdu un tālruņa numuru uz e-pastu optometrija@lu.lv.

LU FMF Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa atrodas Ķengaraga ielā 8. Atbraukt no centra var ar 7., 9. un 3. tramvaju (jākāpj ārā pieturā „Ķengaraga iela” un jāiet līdz Ķengaraga ielas galam Daugavas krastā). Pacientiem jāierodas optikas „Optio” telpās (lūgums optikas darbinieces informēt par apmeklējuma mērķi – bezmaksas redzes pārbaude pie studentiem, un viņas norādīs, kur tālāk jādodas).

Par LU FMF Optometrijas un redzes zinātnes nodaļu
Baltijas valstīs vienīgā vieta, kurā iespējams iegūt optometrista augstākās izglītības profesionālo diplomu ir LU FMF Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa.

Šī profesija ietver daudz dažādu dabaszinātņu jomu. Bakalaura studiju programmā „Optometrija” tiek dots vispārīgs ieskats gan fizikā, gan bioloģijā, gan arī medicīnā, tai pat laikā arī datu apstrādē, statistikā un citās dabaszinātņu jomās, kā arī uzmanība tiek pievērsta optometrijas pamatiem, uz kuriem būvēt profesionāļa pieredzi. Pēc bakalaura programmas absolvēšanas nodaļa piedāvā 2 gadu laikā apgūt profesionālā maģistra programmu, kuru absolvējot, tiek iegūts optometrista kvalifikācijas diploms. Šajā programmā tiek piedāvāti gan tādi studiju kursi, kuri vairāk saistās ar redzes un optikas zinātni, gan arī daudz un dažādas klīniskās prakses sadaļas, lai students pēc tam varētu darboties gan zinātnes jomā, gan izvēlēties veidot karjeru kā klīniskās optometrijas speciālists.

Studiju laikā lekcijas notiek gan auditorijās, gan klīniskajās laboratorijās, kas aprīkotas ar nepieciešamo aparatūru, studenti darbojas arī zinātniskajās laboratorijās.

Nodaļas studenti aktīvi piedalās ERASMUS apmaiņas programmā un tās ietvaros visbiežāk dodas uz Lielbritāniju, Spāniju un Somiju. Sīkāku informāciju par studiju ilgumu, budžeta vietām, studiju maksu un citām niansēm var iegūt Latvijas Universitātes mājas lapas sadaļā „Gribu studēt”.

Autors: Anete Paušus  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Maijs, 2024 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva