Jā, šis jautājums mani arī vienu laiku nomocīja (kad mēs aizietu pa pieskari, ja saule pazustu, kaut gan es neticēju momentānas pazušanas iespējai). Bet tad es izspriedu, ka neko neizspriedīšu
fors apraksts
es jau redzu filmas kuraas kosmiskie kugji paarvietojas ar gravitaacijas aatrumu... ;DD
Bet vai tad gravitrona paarvietoshanaas aatrums (kas, kaa ir aprakstiits shajaa rakstaa ir daudz lielaaks par C) neanulee VRT, kas saka, ka nekaada informaacija nespeej paarvietoties aatraak par gaismas aatrumu?
Kukainis: tad laikam jārunā par katras teorijas robežām. Ņūtona fizika darbojas tikai nelielos izmēros, Einšteina relativitātes teorijā nedaudz lielākos. Tad nu Čan-Lī (nu gan jau tas būs ķīnietis) teorija darbosies vēl lielākos izmēros, un gan jau tur varēs redzēt, ka tas vēl nav viss...
mjaa.......man jau likas, ka c ir lielaakais aatrums(kkur biju vismaz taa lasiijis...) katraa zinjaa interesanti :)
Kā jau realitātes teorija ir tikai savādāks skatījums uz lietām tad lai atrisinātu šo problēmu iespējams mēs uz to skatamies vienkārši nepareizi-ierasti.
iešu, ka labāk nosvērties... vai būšu zaudējis masu vai uzņēmis - ģenerējot gravitācijas lauku un liecot telplaiku....
šaujiet mani nost bet te iet runa (ir runa) par informācijas izplatīšanās ātrumu nevis par gravitācijas izplatīšanās ātrumu... juhū tātad par torsionu laukiem un tādā jocīgām padarīšanām kā antimatērija un absolūtais nekas kas navar būt nekas, jo arī nekas ir kaut kas....
kruu'am: Nu bet Einshteina VRT tachu neizskaidro tikai kvantu liimenii notiekosho, gravitaacija tachu izplataas lielaa telpaa. Bez tam ,ir tikai divi varianti, vai nu VRT ir pareiza, jeb arii taa ir pilniigi nepareiza. Uz to tachu balsta visus muusdienu fiziku (ja vien neiet runa par kvantu lielumiem) Onkulim: Tevi tiktieshaam dereetu noshaut...Gravitaacijas speeks tachu satur informaaciju, ne?
garavitacijas atrums ir atkarigs par to kadu gravitaciju mes meram.. gravitacija kas kustina gaismas robezhas esosho energjiju ir par tik atraka par cik smagaaka ir gaismas energija atiecibaapret gravitacijas energiju iespejams ka kvadrataa vel ja mes zinam ka gaisma kustas ar atrumu c tad g=(m1/m2)c2
nu vells... elementāri! Laiks vienkārši neeksistē, un tas to relativitātes teoriju samaitā, laiks ir cilvēku izdomāts jēdziens.
par 4 pamatspeeku likumu kur gravitaacija ir kaa 4 veel neaprakstiitais liidz galam neizprastais .. ir versijas par p-braanu liimenii pasleeto dimensiju versiju ... kapeec gravitaacija ir vieniigaa kas nav proporrcioaala attaluma ... kur taa pazuud 4 reiz vairaak palielinoties attalumama - tas peec antropaa principa izklausdaas peec kaadas 5 dimensijas un kadas superstiigas ? :)
Omg! Neko nesapratu...
deraatu uzrakstiit raksrtu par VRT lai arii es visu saprastu! =]]
Raksts centiigi atrefere valdosho uzskatu biezputru kuru pirms 100 gadiem sabruuveja zinama kompanija vel ne lidz galam apjaustu noluuku vadita.
Tuksa fantazija.
Buutiibaa par E=mc^2 runaajot, kaadu laiku atpakalj (vareetu buut kaut kur pusgads) TvNETaa lasiiju, ka zinaatnieki ir apgaazushi Einshteina E=mc^2, jo tur tiek pinjemts, ka c=const un nemainaas... Bet... kaut kaadus antarktiidas (mok arktikas) ledus gabalus analizeejot (peetiija kaut kaadu saules staru iedarbiibu vai ko taadu - neatceros iisti :( ), konstateeja, ka c nav konstants... Ja nemaldos, tad bija teikts, ka pieaug (varbuut samazinaas) visu laiku... Protams, minimaali, bet liidz ar to arii Einshteina teorijai ir nobiides... kaut kaa taa... P.S. Es tikai TvNetaa teikto citeeju :) (tb meegjinu atcereeties...) Vaardu sakot bija teikts, ka E=mc^2 ir apgaazhams, jo c nav const ;)
Žēl, ka tas "johaidī'" nav zināms atklātībā, lasītājam! Viņš taču ir pateicis ļoti stipru patiesību! Jo Pats Einšteins lika laika simbolam priekšā imaginaritātes pazīmi, un to gudri cilvēki liek priekšā tam, kas neeksistē! Un kur tad fizikas kursā ir nodaļa Laiks, ja tas ir fizikāla kategorija? Kāpēc nav eksperimenti ar Laiku kā fizikālu paradību? Laiks ir tikai fizikas mācību kursā, lai ērtāk būtu orientēties notikumu secībā un varētu zīmēt līknes. Gaidu iebildumus un uzlabojumus! T.
Cik zinu no Hokinga sacerējumiem, tad jēdziens "laiks" fizikā tiek lietots tikai runājot par ūdens sasilšanas ātrumu, vai pārvietošanās ātrumu. Tur kur tiek pētītas laika un telpas mijiedarbības lieto jēdzienu laiktelpa.. Un tur nu ir problēma ar eksperimentiem, jo ir pagrūti novērot to iekš kā atrodies..