FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2005. gada 22. jūlijā 12:35 

Fizika dod fundamentālas zināšanas (5)

The Tree of Knowledge

Fizikas un matemātikas fakultāte studentiem sniedz visplašākās iespējas daudzpusīgu zināšanu apguvei, kas ir īpaši nozīmīgi mūsdienu dinamiskajā laikmetā, kur fizikas pielietojumam parādās arvien jaunas perspektīvas. Fakultātē notiek arī aktīva sabiedriskā dzīve, ikviens būs dzirdējis par Fizmatdienām, kas notiek ik pavasari.


Savā studiju pieredzē ar Universitātes Avīzi dalās Linards Kalvāns, fizikas maģistrs, viņš studijas pēc gada nolēmis turpināt doktorantūrā.


L.Kalvāns atdzīst, ka ne brīdi nav nožēlojis, ka izvēlējies studēt fiziku, mācības šķitušas interesantas. ,,Es jūtu, ka studiju laikā esmu kļuvis gudrāks, studijas ir devušas rezultātus", viņš saka. Par fakultāti Linardam ir bilstami tikai tie labākie vārdi, viņš atzinīgi izsakās arī par pasniedzējiem.


,,Man liekas, ka tā izglītība, ko iegūst fizmatos, ir ļoti fundamentāla, jo cilvēks nevis mācās kaut ko no galvas, bet iemācās izdarīt pats savus secinājumus un domāt. Un, ja cilvēks prot domāt, viņš spēj domāt jebkurā situācijā. Man pašam liekas, ka akadēmiskie fizikas likumi, nedaudz savādākā veidā, bet darbojas visapkārt sabiedrībā.


Tā arī bija mana motivācija, kāpēc es gāju mācīties fiziku - tā ir pamats visam, iegūtās zināšanas fundamentāli ļauj saprast pasaules pamatus.


No otras puses, man liekas, ka nemaz nav tik slikti, ka fizikas bakalaura programma nav pati populārākā, jo tad viena liela daļa no tiem, kas tur mācās, patiešām ir pārliecināti, ka viņi grib to mācīties, nevis padzirdējuši, ka tur ir forši un es nu iešu mācīties. Liela daļa nākuši ar mērķi, viņiem tiešām ir interesanta konkrētā programma, uz to nav nākuši popularitātes dēļ. Līdz ar to studentiem ir motivācija mācībām un viņi ir veiksmīgi savā specialitātē. Bija cilvēki, kuriem gāja grūti, bet kuri cīnījās un tika līdz galam.


Man pašam īpaši interesanta likās mikropasaules fizika un kvantu fizika, ko mācīja profesors Mārcis Auziņš. Daudzi pasniedzēji bija guru savā nozarē, bija mums autoritāte, prata izskaidrot, bija pretimnākoši. Pasniedzējs Edvīns Šilters prata ļoti labi paskaidrot vielu, man patika, ka viņš atnāca bez saviem pierakstiem, bet tikai pajautāja, kur mēs iepriekšējā lekcijā palikām, un mācību process varēja turpināties. Tas, ka redzi, kādas pamatīgas zināšanas ir pasniedzējam, rada pret viņu cieņu. Studiju laikā katru gadu vienu vai divas nedēļas tika organizēts brauciens uz Vāciju studentu apmaiņas programmā. Papildus iespējas ir studentiem un pasniedzējiem piedalīties konferencēs, es arī tādās esmu piedalījies, tāpat arī kursa biedri. Iespēju, studējot fiziku, ir vairāk, nekā cilvēku, kas to gribētu realizēt.


Sabiedriskā dzīve fakultātē arī bija pietiekami aktīva un jauka, ir tradīcijas - tagad jau būs sestais gads kad pirmā kursa studentiem pirms studiju uzsākšanas tiks organizēta talka, lai viņi varētu savā starpā iepazīties, vecākie studenti pastāsta par studijām, pasniedzējiem. Iespaidīgs pasākums ar daudzām aktivitātēm ir fizmatdienas, gan sportiskas, gan akadēmiskā virzienā.


Katrs, kas bija mūsu kursā, ir personība, kas var viegli izprast problēmu un izdarīt savus secinājumus.


Šajā fakultātē var iegūt ļoti labu izglītību, un, kā mums kādreiz teica dekāns - ,,ir jāstudē, jo strādāt varēsiet visu mūžu".

Autors: Anda Lase, UA  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: fizika
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Septembris, 2022 »

POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
34567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva