a kas zin, mosh ar shadu metodi ir iespejams uzkrat gaismu, lai ziemaa vareetu sauljoties.. :) nobremzeejam un turam kabeljos, lidz ir nepiecieshama :)
Drīkstiet saukt mani par konservatīvu, bet man negribas tik vienkārši ticēt, ka gaismas ātrumu var PALIELINĀT, vai, precīzāk, ka ir iespējams nosūtīt signālu ar ātrumu, kas paarsniegtu c. (Ar c ir apzīmēts gaismas ātrums vakuumā. Skaidrs, ka vielā gaismas ātrums kļūst mazāks, un ka citas daļiņas optiski blīvā vidē var kustēties ātrāk par gaismu...) Ja minētā informācija ir patiesa, tad tās fundamentāli teorētiskā nozīme ļoti stipri paarsniedz praktisko nozīmi, un fiziķiem-teorētiķiem būtu gaidāms jautrs un interesants darbs... Vairums fiziķu, proti, uzskata, ka nekas tāds nav iespējams... Moške ir kāds links, kur par to visu var izlasīt kaut ko vairāk?
ja jau vinjiem izdevaas gaismas aatrumu palielinaat kaut druscinj, tad jau pie augstaak attistiitaam tehnologjijaam, to vareetu palielinaat veel un veel!?! Ir vispaar kautkaada robezha?!
labā ziņa ir tā, ka kaut kur var par to palasīties ( http://scitation.aip.org/aplo/ - 22. augusta numurs) bet sliktā ziņa ir tā, ka par to ir jāmaksā :( Būs vien ar slashdotieshu prātojumiem jāpietiek: http://science.slashdot.org/article.pl?s...
Un nākotnes kosmosa kuģi gluši kā zvaigžņu karos lidos ar ārtumu 4c...
Nez vai to gaismu var labi saskatiit, kad taa ir apstaadinaata :))) Buutu jau labs...
Orvil, Mazs informatīvs komentārs - pieminētā "Stimulated Brillouin Scattering" ir nelineāraja optikā pazīstamais nelineārais optiskais efekts "Ierosinātā Briljēna izkliede" jeb "Briljēna piespiedizkliede" un eksperiments veikts nevis "parastajos optiskajos kabeļos" , bet ar vienmodas optiskajām šķiedrām, kuras izmanto optiskajo kabeļu konstrukcijās. :)