Zinātnieki ir izveidojuši displeju, kuram piemīt divas ļoti svarīgas īpašības - skārienjutība un spēja locīties. Šis izgudrojums ir liels tehnoloģisks lēciens, kas ļaus radīt fleksiblākas portatīvās ierīces.
Kompānija "E Ink" jau šobrīd ražo ekrānus, no kuriem var viegli lasīt informāciju pat tiešā Saules gaismā. Tāpat šie ekrāni patērē daudz mazāk enerģijas nekā LCD. "E Ink" tehnoloģija balstās uz mikrokapsulu slāņiem, kuri ir pildīti ar baltām un melnām daļiņām un darbojas uz gaismas atstarošanas principa.
Lielākais izaicinājums bija radīt ne tikai lokanu, bet arī skārienjutīgu ekrānu. "E Ink" pārstāvji apgalvo, ka piešķirt ekrānam skārienjutību ir bijis liels izaicinājums. Pastāv daudz un dažādi veidi, kā to izdarīt, bet pārsvarā tie ir domāti nekustīgam ekrānam. Piemēram, iPhone ekrānam tiek izmantots keramisks materiāls, kas nepakļaujas locīšanai.
Lai atrisinātu radušās problēmas, tika izmantota induktīvā skārienjutīgā tehnoloģija, kas inducē lauku ekrāna aizmugurējā slānī. Parasti lokāmo ekrāna pamata slāni veido plāna metāla plāksne, kura ļauj displejam locīties, negūstot bojājumus, taču metāls neļauj izmantot induktīvo metodi. Tādēļ šim displejam kā pamatu izmanto plānu plastmasas plāksnīti no polietilēna naftalāta (PEN).
Diemžēl, pirms šī tehnoloģija nonāks mūsu mājās, tai vispirms tiks atrasts pielietojums armijas vajadzībām, kur ir liels pieprasījums pēc portatīviem ekrāniem, kuri neplīst, kā arī ir plāni, viegli un minimāli tērē elektrību.
2009. gada 8. martā 09:53
Izstrādāts lokāms skārienjutīgs ekrāns (4)
Atslēgvārdi: E Ink, touch screen
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0