Super!!! :DDD Vai kāds zin, kur dabūt krājumu "Fiziķi joko"?
Par kombinēto metodi - kur tad Jūs lietojat Sahāras seperabilitāti? Bet visa seperabilitātes saals ir _sanumurējamas_ visur blīvas kopas eksistence! Par topoloģisko metodi - trāpīgāks formulējums būs "lauva noteikti nav vienkārši sakarīgs". Par Košī metodi. Ja f ir lauva un ksī ir krātiņā, tad f(ksī) ir lauva NO KRĀTIŅA! Jūs atrisinājāt tikai inverso problēmu - kā dabūt lauvu ārā! :D Par Dīraka metodi - tā diemžēl nav invarianta pret tulkojumu latviešu valodā. Par kodolfizikas metodi - tas par lauveni un spiniem nav smieklīgi. Vai nav operatora, kas mainītu dzimtu? Hadronus par leptoniem un tamlīdzīgi... Par termodinamikas metodi. Membrānu ir jānostiepj pa krātiņa virsmu vai varbūt pat iekšā un ir jācer, ka Sahāra ir ergodiska.
Vēl ir Arhimēda izsmelšanas metode. Tā balstās uz Sahāras paarklāšanu ar vaļējiem krātiņiem (pārklāt kopā ar robežu). Pēc Sahāras parakompaktības mēs varam izvēlēties galīgu apakšpārklājumu un pielietot Dirihlē principu - voilā, vienā būrītī būs vismaz viens lauva.
Tfu tu, priekškompaktības, nevis parakompaktības. Pārāk daudz alus 1. aprīlī :(
Tev ir stress.
man viens ir. vispār tikko ienāca prātā doma, ka varētu pamazām visus tos stāstiņus šeit pārpublicēt, tikai nez, ko par to teiks AKKA/LAA?
Who cares?
Te uzskatāms piemērs, kā tikt galā ar Lauvu: http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68...
Par lauvu un toru labs
5. Topoloģiskā metode. Atzīmēsim, ka lauvas ķermeņa sakarīgums nekādā ziņā nav mazāks par tora sakarīgumu. Pārveidosim tuksnesi četrdimensiju telpā. Saskaņā ar darbu [1] šo telpu var nepārtraukti deformēt tā, lai pēc atgriešanās trīsdimensiju telpā lauva būtu sasiets mezglā. Tādā stāvoklī viņš ir bezspēcīgs. burvīgi :) :D
Konstruktīva metode. Paņemsim lodveida būri ar centru lauvas centrā un rādiusu vienādu ar 1 + epsilon reiz puse no lauvas diametra. Var pārbaudīt, ka šis lauvas un būra pāris apmierina uzdevuma nosacījumus (vingrinājums ieinteresētajam lasītājam). Būra centru var novietot arī jebkur citur. Izvēlēsimies būra rādiusu pietiekami lielu, lai tas ietvertu visu Sahāru. Šajā būrī atradīsies vismaz viens lauva. Nākamais konstrukcijas punkts - izolēt tieši vienu lauvu. Vienkāršības labad pieņemsim, izvēlētās lauvas konveksā čaula hull(L0) nešķeļas ar citu lauvu konveksajām čaulām, pretējā gadījumā uzlaižam lauvu praidam bizoņu baru līdz brīdim, kad šis nosacījums izpildās. Tātad, būrī atrodas vēl n lauvas L1, ... Ln. Veicam rekursīvas transformācijas. Katram j=1...n: 1) atrodam plakni, kas atdala conv(L0) no conv (Lj), šī plakne sadala būri divās daļās B0 un Bj. 2) Ņemam B0 un nepārtraukti transformējam līdz būra sākotnējajiem izmēriem. Jaunajā būrī noteikti atradīsies L0, bet ne Li priekš i=1,...j. Atkārtojot n reizes, iegūstam būri ar centru izvēlētajā punktā un vienīgo lauvu L0 iekšienē.