FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2005. gada 9. jūnijā 17:03 

Mašīnas, kas kopē sevi un citus (12)

Filmas "Stargate-SG1" replikātors

Bathas universitātes Mehāniskās inženierijas nodaļas vecākais lektors Dr. Adrians Boviers ir izgudrojis revolucionāru mašīnu, kas var pavairot pati sevi vai viegli un ātri izgatavot dažādas ikdiena nepieciešamas lietas. Drīzumā šādas mašīnas varētu stipri izmainīt mazāk attīstīto valstu ikdienu.


RepRap balstās uz ātrās prototipēšanas tehnoloģiju, kas līdzīgi kā 3D printeri vadoties pēc datora rasējumiem no sīkām plastmasas granulām pamazām salipina dažādu sadzīvē noderīgu lietu sastāvdaļas.


Boviers norādīja, ka RepRap spēja pašam sevi pavairot ātrās prototipēšanas tehnoloģiju drīzumā varētu padarīt pieejamu daudzām nabadzīgām valstīm, kur tā varētu aizstāt industriālo infrastruktūru, kas ir plaši izplatīta attīstītajās valstīs. "Cilvēki var ātri un lēti uzsākt dažādu preču ražošanu," teica Boviers, "lai to darītu vajag tikai datoru un mašīnu, kas spēj pavairot pati sevi. Tā ar mazām ražošanas izmaksām var viegli un ātri iegūt nopietnu ražotni."


Šobrīd šāda mašīna maksā aptuveni 45 000 dolāru, bet Boviers uzskata, ka tad, kad pieaugs šo mašīnu skaits, kas ir spējīgas pašas sevi pavairot, to cena varētu kristies līdz dažiem simtiem dolāru.


"Šādas mašīnas tehnoloģiju industriju padara līdzīgu laiksaimniecībai," teica Boviers, kas specializējās dabas procesu pielietošanā tehnoloģiju nozarē. "Lauksaimnieki jau gadiem darbojas ar produktiem, kas pavairo paši sevi."


Ātrās prototipēšanas mašīnas nepieciešamos objektus rada no vairākiem atsevišķiem kāda matereāla slāņiem ko kopā sakausē ar lāzera palīdzību vai vienkārši salīmē kopā ar līmi. RepRap galvenā iezīme ir spēja "drukāt" dažādas elektriskās ķēdes vajadzīgajā vietā no sakarsētas sprauslas uzšļācot īpaša labi kūstoša metālu sakausējuma kārtiņu.


Šīs mašīnas ir spējīgas veidot visu sākot no sīkiem dažus milimetrus lieliem nieciņiem un beidzot ar aptuveni 30 centimetrus lieliem objektiem, kā piemēram, plates un šķīvji vai ķemmes. Vēl lielākus objektus var izgatavot kopā savienojot vairākas sīkākas detaļas.


Lai mudinātu cilvēkus iesaistīties šīs tehnoloģijas attīstībā, Boviers plāno savu RepRap mašīnu tehniskos rasējumus un shēmas publicēt internetā, padarot šo par "atvērtā pirmkoda" projektu, līdzīgi kā Linux vai "Mozilla" Firefox.

Autors: Orvils  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Kopēšana
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Decembris, 2024 »

POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
67 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva