Viss jau protams ir skaisti, mega kvantiskās fīčas tūdaļ būs reālas, bet vai kādam ir kāda ideja kā var kaut ko nokodēt šiem verķiem? Kā vispār darboties / skaitļot kaut ko ar tādiem q-bitiem, kas ir kaut kas neskaidrs / varbūtisks?
man patīk tas salīdzinājums ar pirmajiem mehāniskajiem datoriem pirms pusotra gadsimta. tad ja tagad šie kvantu datori vēl ir tikai tādā autiņu līmenī, tad domājams, ka pēc kāda laika pietiks ar saules enerģiju, lai darbinātu teiksim cilvēkam līdzīgu robotu, kuram, protams, ar savu mākslīgo inteliģenci būtu jāveic diezgan daudz aprēķini, bet nu tas jau šādām sistēmām nebūs nekas neiespējams.
Beibidža mašīna gan tā arī neveica nevienu prātīgu aprēķinu, jo netika pabeigta - Beibidžs nomira, pirms paspēja uztaisīt. Tagad vairs tas nedraud - strādā ļoti daudzi zinātnieki kopā. Reāli jau nekāds mega brīnums tas nav - normālā elektroniskā kompī jau notiek tas pats, tikai daļiņas ir nevis nano izmēros (dažu molekulu lieli), bet elementārdaļiņu izmēros - elektroni. Ņemta tiek viņu enerģija. Man vienmēr paticis elektrību modelēt ar ūdeni, interesanti būtu izveidot milzīgu, gigantisku ūdens datoru, kurš spētu veikt matemātiskas darbības. Interesanti būtu realizēt visas elektronu (p-n-p u.t.t.) pārejas ar pretvārstiem, spiediena mainītājiem u.t.t.
Hmmm, varbūt priekš p4 iekrāto naudiņu tomēr noglabāt, kamēr tirgū parādīsies šitie monstri ? :)
silikona stienīšus... Vai gadiijumaa nebija domaats siliicijs?