"The Register" raksta par to, ka Singapūras zinātnieki ir izgudrojuši kredītkartes izmēra papīra bateriju, kuru darbina visparastākais urīns. Lai arī šis atklājums izklausās visnotaļ muļķīgi, pavisam drīz jau tas varētu nodrošināt lētu un videi draudzīgu enerģijas avotu mājas apstākļos veicamajiem medicīniskajiem testiem, kas ir ikdienā nepieciešami, piemēram, diabēta slimniekiem.
Mazu, lētu un videi draudzīgu informācijas apstrādes mehānismu izstrādē vienreiz lietojamajiem medicīnas testiem daudzi ir ieguldījuši lielus laika un naudas resursus, taču viss, kas līdz šim redzētais ir atkarīgs no ārējā enerģijas avota. Singapūras Bioinženierijas un nanotehnoloģiju institūta pētnieki uzskata, ka viņiem ir izdevies atrisināt šo problēmu.
Šī baterija sastāv no papīra, kas ir piesūcināts ar vara hlorīdu un ko no abām malām apņem magnija un vara slāņi. Viss šis veidojums ir ielaminēts un gala rezultātā ir tikai vienu milimetru biezs un 6 x 3 centimetrus liels.
Zinātnieki saka, ka, lai šī baterija varētu pilnvērtīgi darboties, tai ir nepieciešami tikai 0,2 mililitri urīna. Šāda baterija spēj nodrošināt mazajiem medicīniskajiem testeriem nepieciešamo 1,5 voltu spriegumu. Šīs baterijas sniegums mainās atkarībā no tās formas un izmantotajiem materiāliem.
Šī projekta vadošais pētnieks Doktors Ki Bang Lī šim izgudrojumam saskata plašu tirgu. Viņš norāda, ka šādu bateriju varētu viegli ieintegrēt vienkāršās veselības stāvokļa noteikšanas ierīcēs, kas ļautu cilvēkiem pašiem sekot līdzi savam veselības stāvoklim, pie ārsta vēršoties tikai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams.
Lasi vairāk NewScientist lapā
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0