FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2005. gada 2. septembrī 12:00 

Pingvīni - Mēness kolonizātori (10)

ziņo žurnāls New Sceintist, par pirmajiem kolonistiem uz Mēness un kosmosā vispār varētu kļūt maza izmēra roboti, kas spēj veikt "lēcienus" vismaz kilometra robežās. Raiteona kompānija, kas izstrādā tehnoloģijas ASV aizsardzības struktūrām ir izveidojusi robotu, kas nodēvēts par "Mēness pingvīnu", lai tas kādā jaukā dienā lēkātu pa Mēness raupjo virsmu pār bīstamajiem krāteriem un varenajiem kalniem, izmantojot nelielus raķešdzinējus, tādējādi viegli pārvarot grūtības, kas radās Marsa visurgājējiem uz asajām krāteru malām.


"Pingvīnu" pārvietošanās mehānisma pamatā ir sistēmas, kas tiek pielietotas dažādām Raiteonas ražotajām raķetēm, piemēram, bet lidojuma vadībai tiks izmantotas Tomahauka (Tomahawk) raķešu tehnoloģijas. Pagaidām vēl nav pasūtīta šo robotu tālāka attīstīšana, tomēr pēc optimistiskām prognozēm, Mēness Pingvīni varētu sākt kolonizēt Zemes pavadoni jau 2009. gadā.


Vēl ir nepieciešams ieguldīt diezgan lielu darbu, lai roboti, kurus plašākai publikai pirmo reizi ieraudzīt iespēja radās tikai šā gada 30. augustā, palīdzētu cilvēkiem atgriezties uz Mēness, nodibinot tur kosmisko bāzi ar pastāvīgas uzturēšanās iespējām. Lielākās problēmas varētu radīt raķešu navigācijas sistēma, kas pielāgota lai izmantotu GPS, kas saprotamu iemeslu dēļ uz Mēness nebūs pieejama, ne mazums sarežģījumus varētu sagādāt arī daudzkārtēja nosēšanās uz Mēness, kas ir visnotaļ sarežģīts process.


Mēness Pingvīni, kas nemaz neizskatās pēc pingvīniem, bet gan ir ķeblim līdzīgi četrkājaini aparāti, gandrīz metru augsti un 104 kg smagi, varētu dot nozīmīgu impulsu, lai cilvēkiem izdotos atgriezties uz Mēness jaunā kvalitātē. Tomēr pingvīna vārds nav izvēlēts nejauši, kā zināms, uz Zemes tie dzīvo Antarktīdā, kas ir viens no diviem, ledāju klātajiem, Zemes poliem. Arī uz Mēness vissvarīgākais šo robotu uzdevums būs meklēta apgabalus, kur pieejams sasalis ūdens, kas ir svarīgākasi faktors, lai tur izveidotu pastāvīgu cilvēku apmetni.


Kopš 1990. gada Lunar Prospector misijas ir reāls pamats uzskatīt, ka uz Mēness iespējams atrast šādas vietas. Vēl jāpiebilst, ka ASV prezidents Džordžs Bušs cilvēku atgriešanos uz Mēness ar sekojošu Marsa sasniegšanu pasludinājis par galveno lielvalsts kosmosa izpētes programmas mērķi.

Autors: Linards Kalvāns  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Mēness
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2024 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
234567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva