FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2006. gada 8. janvārī 00:31 

Projekts dabaszinātnēm un matemātikai (1)

Izglītības un zinātnes ministrija, Profesionālās izglītības attīstības aģentūra un Izglītības satura un eksaminācijas centrs noslēdza līgumu par nacionālās programmas "Mācību kvalitātes uzlabošana dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos vidējā izglītībā" projekta "Mācību satura izstrāde un skolotāju tālākizglītība dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos" īstenošanu. Projekts tiks īstenots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu līdz 2008. gada augustam.

Nacionālās programmas "Mācību kvalitātes uzlabošana dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos vidējā izglītībā" mērķis ir uzlabot mācību kvalitāti dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos vidējā izglītībā Latvijā, lai sagatavotu zinošus un konkurētspējīgus jauniešus vidējās izglītības pakāpes noslēgumā, radītu priekšnosacījumus valsts attīstībai dabaszinātņu un tehnoloģiju ietilpīgajās nozarēs; sekmētu Eiropas Savienības izglītības attīstību atbilstoši Lisabonas konvencijas stratēģiskajām pamatnostādnēm.

Eiropas Savienības struktūrfondu nacionālās programmas projekts "Mācību satura izstrāde un skolotāju tālākizglītība dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos" tiek īstenots atbilstoši nacionālās programmas mērķim un saskaņā ar valstī uzsākto izglītības reformu pamatnostādnēm.

Projekta darbības rezultātā tiks izstrādāti, izdoti un ieviesti 15 skolotāju atbalsta materiālu komplekti fizikas, ķīmijas, bioloģijas, dabaszinību un matemātikas priekšmetos 10., 11. un 12.klasēm, kā arī 2600 skolotāju apmeklēs tālākizglītības kursus, lai sagatavotos darbam ar jauno mācību saturu. Projekta īstenošanas laikā jaunais mācību saturs tiks aprobēts 50 pilotskolās, šo skolu dabaszinātņu un matemātikas kabineti tiks aprīkoti ar atbilstošiem mācību līdzekļiem.

"Jau 1920. gadā izglītības ministrijas mēnešrakstā tika rakstīts "Skolēnam nekas gatavs nav jādod, bet jāliek viņiem pašiem novērot, analizēt, salīdzināt, kombinēt, taisīt jēdzienus. Skolotāja uzdevums tātad ir vadīt, palīdzēt un audzināt". Šie mērķi nav zaudējuši savu aktualitāti arī šobrīd. ISEC Eiropas Savienības struktūrfondu nacionālās programmas projekta mērķis ir uzlabot situāciju dabaszinātņu matemātikas nozarē vidējā izglītībā. Lai to varētu izdarīt, tiks modernizēts mācību saturs, daudzu skolu kabineti aprīkoti ar nepieciešamo aprīkojumu, notiks pedagogu tālākizglītības kursi, būs sagatavoti atbalsta materiāli pedagogiem, paaugstināta nozares speciālistu kapacitāte. Darba paveikšanā ir iesaistīti daudzi speciālisti un darbinieki; tikai sadarbojoties ir iespējams sasniegt izvirzītos mērķus."

Vairāk informācija: www.dzm.lv

Autors: DZM  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Dabaszinātnes, matemātika
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva