FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2005. gada 18. aprīlī 14:18 

Šodienas fantastika - rītdienas realitāte (1)

MIT technologyreview.com apskata 10 jaunas dažādu jomu nākotnes tehnoloģijas, kas varētu ieviest pamatīgas pārmaiņas mūsu dzīvēs. Nākotnē mūs varētu sagaidīt automatizēta gaisa satiksme, universāla superietilpīga (dator) atmiņa un baktēriju rūpnīcas. Pagaidām, gan šīs tehnoloģijas ir tikai fantastika, taču rīt tās varētu būt jau realitāte.


Šodienas gaisa satiksmi nodrošina daudzu cilvēku pūles un pus-gadsimtu vecas tehnoloģijas. Mums vēl joprojām ir nepieciešamas sarežģītas iekārtas un neskaitāmi gaisa satiksmes operatori, lai izvairītos no pilnīga haosa debesīs. Eksperti uzskata ka nākotnē kārtību varētu nodrošināt automātiski. Katra lidmašīna apkārtējā gaisa telpā citu lidmašīnu vadības ierīcēm sūtītu informāciju par savu virzienu, ārtumu un galamērķi. Šādi varētu palielināt gaisa satiksmes pieejamību, lielāku lomu ieņemtu daudzās mazās lidostiņas, bet patērētāji varētu priecāties par zemākām cenām, jo vairs nebūtu vajadzīgi dārgie radari un daudzie gaisa satiksmes operatori.


Nanotehnoloģiju attīstība varētu dot pasaulei universālu lielas ietilpības atmiņu, kas aizstātu mūsdienu flash atmiņas un cietos diskus, bet līdz šim nepieredzētas skaitļošanas jaudas varētu sniegt opto-elektronikas attīstība. Visi mēs zinām, ka optiskās šķierdas kabeļi spēj nodrošināt lielus datu pārraides ātrumus, bet šo tehnoloģiju nevar izmantot "mikro pasaulē", jo optiskie lāzeri ir pārāk lieli, lai tos izmantotu, piemēram, procesoru ražošanā. Šobrīd zinātnieki strādā pie veidiem, kā "iemācīt" silikonam izstarot gaismu. Ja tas izdosies (vai arī kad tas izdosies), tad optisko kabeļu ātrumi ienāks arī mikro pasaulē un mēs visi varēsim priecāties par optisko procesoru un citu datora detaļu jaunajām iespējām.


Tāpat tiek gaidīti jauni rezultāti arī no robotu izstrādātājiem, kas šobrīd strādā pie mākslīgas robotu nervu sistēmas radīšanas, kas ļautu jaunajos robotos izmantot dažādus locekļus, kas darbotos tieši tāpat kā to prototipi cilvēkos un dzīvniekos.


Nākotne ir pilna nezināmā, tā sola daudzas un dažādas jaunas tehnoloģijas, kas mums sniegs vis visādus brīnumus, bet pagaidām tā ir tikai fantastika, kuras no šīm teholoģijām kļūs par realitāti un kad tas notiks, to atliek tikai minēt, bet fakts, ka par tām raksta MIT liek domāt, ka zinātnieku prātuļojumiem tomēr ir zināms pamatojums.

Autors: Orvils  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2024 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
234567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva