BBC News ziņo, ka zinātniekiem no Vašingtonas Universitātes kopā ar kolēģiem no Freda Hatčinsona izpētes centra Sietlā izdevās "aizmidzināt" un vēlāk arī veiksmīgi pamodināt no "ziemas miega" kādu parastu peli. Peles būrīti piepildīja ar īpašu gaisa un ūdeņraža sulfīda maisījumu (H2S - gāze, kas smaržo pēc vecām olām). Lielās devās šī gāze ir letāla, bet mazos daudzumos tā ir sastopama cilvēku un dzīvnieku organismos. Tiek uzskatīts, ka tā palīdz regulēt ķermeņa temperatūru un vielmaiņas procesus.
Jau pēc pāris minūtēm pelīte zaudēja samaņu un tās elpošanas ātrums samazinājās no 120 uz 10 ieelpām un izelpām minūtē. Peles ķermeņa temperatūra samazinājās no 37 uz 11C. Pēc sešām stundām "ziemas miega" pelītes krātiņu atkal piepildīja ar tīru gaisu un visi pelītes dzīvības procesi atjaunoja to normālo darbību. Pēc eksperimenta pelītei nekādas negatīvas pazīmes neesot konstatētas. Nākošais zinātnieku solis būs šī eksperimenta veikšana ar kādu lielāku dzīvnieku, tā kā iespējams, ka pavisam drīz ainas no fantastikas filmām varētu kļūt par realitāti.
Šo tehnoloģiju varētu plaši pielietot medicīnā, kosmosa izpētē un citās jomās. Šādi no nāves varētu paglābt daudzus cietušos, kas tagad asiņu zuduma dēļ mirst no nepietiekama skābekļa daudzuma smadzenēs un dažādos orgānos. "Ziemas miegā" cilvēkam nevajadzētu tik daudz skābekļa kā parasti, tāpēc tas varētu dot ārstiem vērtīgo laiku, lai glābtu cilvēku dzīvības.
Pie mūsdienu kosmisko aparātu ātrumiem šī tehnoloģija ļautu astronautiem doties tālākos un ne tik tālos ceļojumos. Eiropas kosmosa aģentūra (ESA) pēta šīs tehnoloģijas pielietojumu ceļojumiem uz Jupiteru un Saturnu, kā arī citiem daudz tālākiem objektiem. Principā ar šīs tehnologijas palīdzību tiek pavērts vienvirziena ceļš ceļojumiem laikā, iespējams, ka drīz ikviens no mums varēs pamest garlaicīgo šodienu un doties uz daudz interesantāko rītdienu.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0