"ScienceDaily" ziņo, ka mēģinājumos apvienot sarežģītu lāzertehnoloģiju ar internetu zinātnieki no Austrālijas ar interneta palīdzību ir veiksmīgi veikuši operāciju pacientam Kalifornijā. Zinātnieki izmantoja "RoboLase", kas ir jauns interneta un lāzerķirurģijas tehnoloģiju apvienojums, kas lieliski nodemonstrēja tehnoloģiju iespējas, lai fiziski dažādās vietās esoši zinātnieki reālajā laikā varētu veikt dažādas zinātniskas aktivitātes vai medicīniskas procedūras.
Lai pierādītu šādas idejas dzīvotspēju zinātnieki veica vairāku eksperimentu sēriju, kuru laikā, izmantojot attālinātu controles paneli, zinātnieki no Kvīnslendas Universitātes Austrālijā ar "RoboLase" palīdzību veica ķirurģiskas darbības ar atsevišķām šūnām, kas atradās kādā Dienvidkalifornijas laboratorijā.
"Šīs operācijas norises ātrums un iespaidīgā precizitāte bija tāda pat, kā tā būtu, ja to būtu darījis kāds mūsu ārsts tepat Kalifornijā," teica Irvinas un Sandiēgo universitāšu profesors un "RoboLase" tehnoloģijas izstrādes vadītājs Maikls Berns.
Papildus šai operācijai tika veikts arī kāds cits eksperiments, kura zinātnieki ar īpašas attālināti vadāmas pincetes palīdzību no kopējās spermas masas "izzvejoja" atsevišķu spermatozoīdu. Šis sasniegums ir ievērojams ar to, ka demonstrē nepieciešamo interneta pieslēguma ātrumu (1 gigabits sekundē), kas nepieciešams starp abām eksperimentā iesaistītajām iestādēm, lai praktiski bez jebkādas aiztures zinātnieki atrodoties uz viena kontinenta varētu redzēt mikroskopa attēlus un veiksmīgi darbināt precīzu zinātnisko instrumentu, kas atrodas uz kāda cita kontinenta.
Vairāk par šo tēmu lasiet www.sciencedaily.com
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0